Coraz więcej z nas przykłada szczególną uwagę do aranżacji własnych domów, mieszkań czy biur. Nie ma się jednak czemu dziwić, badania naukowe jednoznacznie wskazują, że przebywanie we wnętrzach, które przypadły nam do gustu, ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i nastój. Oprócz doskonałego designu warto wybierać elementy wyposażenia, które są także niezwykle funkcjonalne, co ma znacznie zwłaszcza w perspektywie długookresowej. Z całą pewnością do tego grona zaliczyć możemy ceglane płytki na podłogę. Przyjrzyjmy się im z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Płytki podłogowe- cegła z charakterem

Płytki podłogowe cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników od wielu, długich lat. Oprócz tego, że ich cechą charakterystyczną jest wysoka funkcjonalność, to dodatkowo mogą one także stać się wyjątkowym elementem dekoracyjnym pomieszczeń naszych domów czy mieszkań. Ceglane płytki podłogowe podbiły serca wielu miłośników dobrego stylu na całym świecie. Chociaż nie są nowością, wciąż są niezwykle często wykorzystywane do różnych aranżacji wnętrz. Przepięknie prezentują się w akompaniamencie szerokiej gamy różnorodnych dodatków. Możemy z powodzeniem umieścić podłogę z cegły w:

  • kuchni,
  • łazience,
  • toalecie,
  • salonie,
  • korytarzu,
  • przedpokoju.

W związku z tym cegła na podłodze będzie doskonałym wyborem zarówno do najbardziej funkcjonalnych wnętrz, jak również do reprezentatywnych pomieszczeniach naszych domów czy mieszkań, które stanowią jego doskonałą wizytówkę.

Styl architektoniczny, do którego doskonale wpasuje się ceglana podłoga

Ceglane płytki na podłogę będą idealnym wyborem do bardzo wielu styli architektonicznych, w których decydujemy się urządzić nasze wnętrza. Z całą pewnością jednym z najbardziej popularnych jest styl retro. Ciepły odcień cegły na podłodze podkreśli charakter całej aranżacji, dodając jej unikatowego klimatu. Co bardzo ciekawe, stara cegła w mieszkaniu może stać się głównym motywem przewodnim. Przepiękna mozaika doskonale dopasowanych do siebie elementów ceglanych, jak mało które wyposażenie, dodaje prestiżowego i luksusowego wyrazu. Cegła od niepamiętnych czasów wykorzystywana jest nie tylko jako materiał budowlany, ale także jako element dekoracyjny. Ceglana podłoga doskonale wpisuje się także w wystrój stworzony w stylu rustykalnym. W połączeniu z elementami drewnianymi oraz pastelowymi kolorami stworzy wyjątkową, oryginalną aranżację. Ceglane płytki na podłogę to także dobry wybór do wnętrz w stylu loftowym. Ogromna ilość przeszkleń w połączeniu z cegłą, uzupełniona designerskimi obrazami i innymi dekoracjami, będzie przypominać wnętrza z pierwszych stron najbardziej renomowanych architektonicznych gazet.

Płytki podłogowe ceglane- doskonały wybór dla najbardziej nowoczesnych wnętrz

Płytki podłogowe ceglane stanowią również doskonały wybór do wnętrz z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Ogrzewanie podłogowe spotykane jest w najbardziej luksusowych aranżacjach. Któż z nas nie lubi stawiać ciepłej, rozgrzanej stopy wprost z kąpieli czy snu, na ciepłej podłodze swojego mieszkania czy domu. Ceglane płytki na podłogę doskonale nadają się do ogrzewania podłogowego. Cegła świetnie przewodzi ciepło i długo je utrzymuje. To sprawia, że nagrzana podłoga będzie przez długi czas oddawać nam niezwykle przyjemne ciepło. Nie musimy się obawiać także o ich trwałość. Cegła jest materiałem niezwykle trwałym, odpornym na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Bardzo często podłoga wykonania z cegły umieszczana jest także w pomieszczeniach o silnej eksploatacji. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać ją w nienagannej czystości. Nawet silne zabrudzenia można wyczyścić np. przy pomocy myjki ciśnieniowej, która doskonale dotrze w każdy zakamarek naszej drewnianej podłogi.

Jeśli szukamy rozwiązań do naszych wnętrz, które łączą w sobie ponadczasowy design oraz perfekcyjną funkcjonalność, z całą pewnością ceglane płytki na podłogę są produktem skrojonym na miarę naszych potrzeb.