Branża zabawek nieustannie się rozwija. Tym samym na rynku co chwilę pojawiają się nowości, które zachwycają szeregiem różnorodnych funkcji. Okazuje się jednak, że pomimo mnogości tych kuszących gadżetów rodzice coraz częściej powracają do przeszłości, sięgając po proste i tradycyjne zabawki drewniane. Wszystko dlatego, że są one nie tylko urokliwe, ale mają także ogromną wartość rozwojową. Być może i Tobie uda się ją dostrzec. Wystarczy, że zaznajomisz się z treścią poniższego artykułu. Przedstawimy w nim najważniejsze zalety drewnianych zabawek. Pozwoli Ci to odkryć, w czym tkwi ich fenomen.

Drewniane zabawki – powrót do natury w świecie plastikowych gadżetów

Przeglądając oferty sklepów z zabawkami, na pewno od razu natrafisz na szereg różnorodnych produktów o przeogromnej liczbie funkcji. Obecnie zabawki potrafią bowiem nie tylko świecić czy wydawać dźwięki. Wiele z nich może także się poruszać czy też reagować na dotyk. Pomimo tego przybywa zwolenników prostych i naturalnych rozwiązań, co przełożyło się na ponowny powrót do zabawek wykonanych z drewna. Jest to spowodowane szeregiem zalet, jakie mają one do zaoferowania.

Przede wszystkim drewno stanowi naturalny surowiec. Jego wykorzystanie pozwala więc nie tylko dbać o środowisko. Zapewnia także bezpieczeństwo stosowania. Takie zabawki są wykonane z naturalnych, czyli nietoksycznych materiałów – o ile oczywiście nie są pokryte toksycznymi farbami. Niestety nie zawsze można powiedzieć to samo o plastikowych gadżetach.

Drewniane zabawki pozbawione są również ostrych krawędzi, które mogłyby stwarzać zagrożenie podczas zabawy, a do tego są naprawdę wytrzymałe. To z kolei niweluje ryzyko oderwania małych części, które maluch mógłby połknąć. Z tego też powodu dzieci mogą cieszyć się nimi przez wiele lat, a co więcej, zabawka bardzo często przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. To jednak nie wszystko! Największą zaletą drewnianych zabawek jest ich ogromna wartość edukacyjna. Więcej na ten temat dowiesz się już za moment.

Drewniane zabawki, czyli produkty o ogromnej wartości edukacyjnej

Drewniane zabawki niosą za sobą bardzo wysoką wartość edukacyjną. Wszystko dlatego, że zapewniają wszechstronny rozwój dziecka poprzez:

stymulację zmysłów – zabawki wykonane z drewna mają zazwyczaj prostą formę, która skoncentrowana jest na rozwoju sensorycznym. Za pomocą zmysłu dotyku maluch może np. poznawać nowe kształty czy też faktury;

oddziaływanie na wyobraźnię i kreatywność – prosta forma drewnianych zabawek sprawia również, że dziecko do zabawy musi wykorzystać własną wyobraźnię i kreatywność, co wpływa na rozwój tych wartości;

zapewnienie wielu możliwości zabawy – z pomocą zabawek o prostej formie dziecko może odgrywać wiele scenariuszy, co pozwala na zdobycie szeregu różnorodnych umiejętności;

konieczność interakcji fizycznej – zabawki z drewna nie wydają dźwięków ani nie świecą. Oznacza to, że aby ich użyć, konieczna jest interakcja fizyczna. Dziecko musi więc wziąć je do ręki, a następnie wykonać stosowną do zabawki czynność, np. ułożyć ją czy też dopasować. Ma to pozytywny wpływ na doskonalenie zdolności motorycznych dziecka. Brak szeregu dodatkowych funkcji zwiększa też skupienie malucha.

Jak więc widzisz, drewniane zabawki mają naprawdę sporo zalet. Czy produkty te mają jakieś wady? Chociaż mogłoby się wydawać inaczej, to niestety – jak wszystkie inne – mają też swój minus. Jest nim wysoka cena. To właśnie dlatego warto zajrzeć tutaj – plastycznyc.pl/zabawki-drewniane. Jest to e-sklep, który oferuje w pełni bezpieczne zabawki drewniane w bardzo przystępnych cenach.