dywan patchworkUrządzając wnętrze skupiamy się na tym, aby było ono nie tylko praktyczne, ale również stylowe i niepowtarzalne. Meble, zasłony czy kolor ścian to elementy, o których zazwyczaj myślimy w pierwszej kolejności. Warto jednak pamiętać, że charakteru poszczególnym pomieszczeniom nadają detale – niby niepozorne, ale jeśli dobrze je dobierzemy, idealnie dopełnią całości. O jakich elementach mowa? Należą do nich między innymi dywany patchwork, które niejednokrotnie wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Dywany patchwork – jak wyglądają?

Są to dywany, które jak sama nazwa wskazuje, powstają w idei patchworku. Polega ona na zszywaniu ze sobą elementów tekstylnych o różnych wzorach i kolorach. W ten sposób powstają niepowtarzalne, eklektyczne kolaże, obok których nie można przejść obojętnie. Połączenia, które powstają przy zastosowaniu tej metody, są nieoczywiste, dzięki czemu stwarzają niepowtarzalny charakter całego pomieszczenia. W tej kategorii możemy znaleźć między innymi turkusowe dywany łączące w sobie kilka odcieni tego koloru lub szare chodniki zawierające kilkanaście różnych wzorów.dywan turkusowy

Dywany patchwork to połączenie nie tylko wzorów i kolorów, ale również różnego rodzaju materiałów. Znajdziemy tutaj zarówno materiały naturalne, jak i sztuczne. To, na jaki się zdecydujemy, zależy między innymi od efektu, jaki chcemy uzyskać oraz od stylu, w jakim planujemy urządzić mieszkanie.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się dywan patchwork?

Tego rodzaju dywany sprawdzą się niemal w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem możemy je umieścić nie tylko w salonie czy w sypialni, ale również w kuchni i łazience. Dywany patchwork to dobre rozwiązanie zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Świetnie komponują się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień, ale równie dobrze wyglądają w towarzystwie szkła i betonu.

patchwork dywan

Jeśli zdecydujemy się na nieco odważniejszy kolor, z powodzeniem ożywimy wnętrze. Tutaj sprawdzą się żółte, czerwone czy turkusowe dywany – propozycja dla odważnych osób, które lubią charakterne i niepowtarzalne wnętrza. Tym mniej odważnym, do gustu z pewnością przypadną wszelkie odcienie szarości, która nigdy nie wychodzi z mody. Jedno jest pewne – bez względu na kolor, odpowiednio dobrany dywan nie tylko urozmaici wnętrze, ale również sprawi, że będzie ono przytulniejsze.

Gdzie można kupić dywan patchwork?

Tutaj pole manewru jest spore. Zakupu możemy dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. W pierwszym przypadku mamy możliwość dotknięcia, sprawdzenia materiału czy bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. W wielu przypadkach dopiero na żywo jesteśmy w stanie dostrzec, czy turkusowe dywany mają rzeczywiście taki kolor gdyż zdjęcia mogą nieco przekłamywać odcienie. Sklepy internetowe, takie jak sklep z dywanami Teppi, to z kolei możliwość spokojnego wyboru idealnej wersji dywanu bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli obawiamy się, że sami nie poradzimy sobie z wyborem, śmiało możemy skorzystać z pomocy pracowników sklepu dostępnych pod telefonem. Odpowiedzą oni na pytania i szczegółowo opiszą przedmiot, który chcemy kupić. Sklep internetowy to również miejsce, gdzie na spokojnie możemy porównać różne opcje i w razie potrzeby wrócić do nich po kilku dniach.

Dywany patchwork to świetne rozwiązanie zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz, które potrzebują nieco odświeżenia lub po prostu zmiany. Mimo, iż mogłoby się wydawać, że takie połączenia różnych tekstur już dawno wyszły z mody, mają się one całkiem dobrze i coraz częściej można je spotkać w naszych domach i mieszkaniach.