Coraz dłuższe i coraz cieplejsze wieczory to doskonała okazja do spotkań na świeżym powietrzu w gronie bliskich i znajomych. Co zrobić, żeby ogród był funkcjonalny i zachwycał również po zmroku? Sięgnij po girlandę solarną i zobacz, jak wykorzystać ją w dekoracjach zewnętrznych. Poniżej znajdziesz najgorętsze inspiracje, przygotowane z myślą o właścicielach ogrodów, tarasów i balkonów.

Jak wybrać zewnętrzną girlandę solarną?

Dekoracyjne oświetlenie zewnętrzne nigdy nie powinno być przypadkowe. O ile właściciele ogrodów mogą pozwolić sobie na swobodę dekoracji, o tyle właściciele balkonów i tarasów w aranżacji przestrzeni powinni kierować się przede wszystkim stylistyką pozostałych wnętrz domu lub mieszkania. Mogą w ten sposób uzyskać ciekawy efekt „przedłużenia pomieszczenia”, np. salonu.

Duże znaczenie ma także kolor światła żarówek. Jeśli w aranżacji pojawiają się już inne źródła światła, girlanda powinna pozostawać z nimi spójna. Wyjątkiem są kolorowe lampki zewnętrzne, np. niebieskie lub czerwone. Stanowią one odrębną dekorację i mogą być zestawiane z dowolną barwą światła.

Girlandy solarne w stylach, które obecnie są na topie, znajdziesz w ofercie https://www.newled.pl/pl/c/Girlandy-36V-i-solarne/23. Jak wykorzystać je w dekoracjach zewnętrznych? Inspiracje zgodne z bieżącymi trendami czekają na Ciebie poniżej.

Jak wykorzystać girlandę solarną w dekoracji zewnętrznej? 

Dekoracja ogrodu, tarasu lub balkonu światłem jeszcze nigdy nie była tak prosta jak obecnie. Osiągnięcie spektakularnego efektu jest możliwe wówczas, gdy masz precyzyjny plan aranżacji.

Girlanda solarna w dekoracji ogrodu

Girlanda solarna w ogrodzie będzie prezentowała się szczególnie dobrze w gałęziach drzew. Takie rozwiązanie sprawdzi się także latem – wówczas światełka będą widoczne pomiędzy liśćmi. Lampki można rozwiesić również na altanie lub ogrodzeniu. Żarówki fantastycznie współgrają z naturalnym drewnem i soczystą zielenią krzewów i drzew. Co więcej, pozwalają w prosty, a zarazem bardzo efektowny sposób wyznaczyć poszczególne strefy użytkowe w ogrodzie. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się zwłaszcza w trakcie przyjęć organizowanych na świeżym powietrzu.

Girlanda solarna w dekoracji tarasu lub balkonu

Decydując się na wykorzystanie girlandy solarnej na tarasie lub balkonie, warto przemyśleć montaż lampek na balustradzie. Innym, ciekawym pomysłem jest podwieszenie ich ponad głowami gości. Niektórzy decydują się wykorzystać żarówki w dekoracji roślin lub mebli.