Stres, ciągła gonitwa i coraz większe zmęczenie – to problemy, które dotykają współczesne społeczeństwo. Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy pracę, często zapominamy o tym, żeby zwyczajnie o siebie zadbać. Coraz popularniejsza staje się filozofia slow life, która wywyższa spokój, balans między obowiązkami a odpoczynkiem i przypomina, że warto zwolnić! Czym dokładnie jest slow life i jak wdrożyć je w życie? Wyjaśniamy!

Slow life – czy SPA dla dorosłych może być lekiem na stres?

Szybkie tempo życia może przytłaczać. Presja związana z osiąganiem sukcesów, intensywne i długie wykonywanie obowiązków w pracy oraz chroniczne zmęczenie – to  problemy, z którymi zmaga się wielu mieszkańców dużych miast. Dłuższe funkcjonowanie w taki sposób może znacząco wpływać na zdrowie fizyczne oraz psychiczne takich osób. Z tego powodu warto bacznie obserwować swój organizm i zwracać uwagę na niepokojące skutki ciągłego stresu.

Jako remedium na wyżej wymienione bolączki polecana jest filozofia slow life. Jeśli czujesz, że taki sposób funkcjonowania cię przytłacza, rozważ ten nowy sposób na życie. Możesz zacząć od krótkiej wizyty w SPA tylko dla dorosłych, gdzie niemal od razu ogarnie cię spokój . Życie w stylu slow life stanowi pewnego rodzaju trend, który jest wyraźnie obecny w mediach społecznościowych. Jego podstawową ideą jest ogólnie pojęte zwolnienie tempa funkcjonowania. Dotyczy to niemal każdego aspektu życia: pracy, jedzenia, zdrowia, sportu, mody etc. To filozofia, w której uważność, powolność oraz rozkoszowanie się chwilą są najważniejsze.  Jest potrzebna wszystkim tym, którzy chcą ograniczyć wpływ stresu na ich życie.

Przyjrzyjmy się skutkom długotrwałego stresu i sprawdźmy, co możemy zrobić, aby je ograniczyć!

 

Jakie są skutki długotrwałego stresu? Czy SPA bez dzieci to dobry pomysł na odpoczynek?

Długotrwały stres może wywołać spustoszenie w organizmie. Czy odczuwamy go na co dzień? Nieraz tak, co można rozpoznać i poczuć, np. przez trzęsące się dłonie, wzmożoną potliwość, zaczerwienienie skóry, uderzenia gorąca, przyspieszone bicie serca, niestrawność lub ogólny lęk.  Niekiedy jest to jednak podświadome napięcie, którego możemy nawet nie być świadomi. Dopiero relaksując się i rozluźniając, poczujemy, jak bardzo byliśmy zestresowani.

Długotrwały stres, na który cierpi wiele osób, powoduje takie skutki jak:

  • napięciowe bóle głowy,
  • kłucie w klatce piersiowej i kołatanie serca,
  • bóle mięśni,
  • bóle brzucha, wzdęcia, a nawet wrzody,
  • wypadanie włosów,
  • osłabienie układu odpornościowego.

Jak zredukować stres? Podstawą jest zmiana stylu życia oraz zadbanie o siebie na co dzień. Prostym, a jednocześnie skutecznym, rozwiązaniem są np. cykliczne wizyty w SPA tylko dla dorosłych, dzięki którym nasze ciało i umysł zaznają relaksu oraz głębokiego rozluźnienia.

 

Hotel SPA bez dzieci – pomysł na idealny wypoczynek

Z czym najbardziej kojarzy się pobyt w SPA tylko dla dorosłych? Na myśl przychodzą: relaks, spokój, cisza i komfort! To miejsce, gdzie możemy się cieszyć rozluźniającymi i leczniczymi masażami, kosmetycznymi i pielęgnacyjnymi zabiegami oraz wspaniałymi basenami i saunami. Hotele tylko dla pełnoletnich ze SPA to miejsca, w których pobyt może przynieść wiele korzyści naszemu zdrowiu psychicznemu oraz fizycznemu. Oferty ośrodków SPA są dopasowane do niemal każdego. Odpowiednie zabiegi znajdą tam zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wiek także nie gra roli! Specjaliści z dziedziny  kosmetologii czy fizjoterapii mogą zdziałać cuda i skutecznie zniwelować stres oraz napięcie w twoim ciele.

Dodatkowym i atrakcyjnym elementem pobytu w takim miejscu jest również otoczenie. Hotele ze SPA najczęściej są zlokalizowane blisko natury, np. w górach, nad morzem czy w otoczeniu zielonych lasów. Obecność przyrody ma szczególny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Zieleń uspokaja, a świeże powietrze dotlenia nasze komórki, przez co lepiej oddychamy i efektywniej myślimy. Ciekawostką jest także to, że coraz bardziej popularny jest hotel SPA bez dzieci. Rodzice częściej decydują się np. na weekendowy wypad bez swoich pociech. Dzięki temu łatwiej jest im wypocząć i w pełni skupić się na sobie.

 

Jakie zabiegi w SPA pomagają najlepiej pozbyć się stresu?

Jak już wspomniano, dzisiejsze SPA mają w swojej ofercie szeroki wybór zabiegów oraz masaży, a każdy z nich jest przeprowadzany przez profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą komu i co doradzić.  Na co warto się zapisać w salonie SPA?

  • Zabiegi na ciało – skupiają się na regeneracji, rewitalizacji i utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Znajdziemy tam zabiegi ujędrniające, odżywcze i złuszczające, dotyczące dłoni, stóp i całego ciała – dla każdego, według jego potrzeb.
  • Zabiegi na twarz – SPA to instytuty kosmetyczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów. W ich ofercie znajdziemy rozwiązanie na większość problemów z cerą: suchą i złuszczającą się skórę, pękające naczynka, brak jędrności czy witamin.
  • Masaże i kąpiele – to zapewne pierwsze skojarzenia z klasycznym SPA. Mogą relaksować, pobudzać, leczyć i działać odstresowująco.

SPA jest idealnym miejscem, które pozwoli nam się odstresować i zregenerować. Obecność natury oraz spersonalizowane zabiegi i masaże działają leczniczo – pomagają w odzyskaniu równowagi psychofizycznej. Mogą być całkiem dobrym pierwszym krokiem w kierunku życia w stylu slow!