Zastrzyk dodatkowej gotówki pozwala pozbyć się problemów i spać spokojnie. W tym przypadku bardzo często sięgamy po kredyt gotówkowy, który wybrać należy rozważnie i po dokładnej analizie swojej sytuacji finansowej. Na co zwracać szczególną uwagę?

Wybór najlepszej oferty

Podczas wyboru kredytu gotówkowego należy zwrócić uwagę na RRSO. Uwzględnia ono wszelkie dodatkowe opłaty, ubezpieczenie, czy też prowizję. Kredyt tego typu oprocentowany na poziomie 0% może bazować nawet na 12% RRSO, co jest niezwykle istotnym faktem. Całkowity koszt zobowiązania obliczymy za pomocą kalkulatora RRSO, jaki znajdziemy w Internecie. W trakcie konsultacji z bankiem zapytajmy o ostateczną kwotę do spłaty kredytu, co pozwoli nam oszacować, ile faktycznie będzie nas kosztowało zaciągnięcie kredytu. Nie zapominajmy o tym, że niski poziom RRSO wiąże się z korzystniejszą ofertą.

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Ubezpieczenie kredytu możemy wykupić za pośrednictwem banku, co ma wiele zalet. Przede wszystkim bank załatwi za nas wszelkie formalności, dodatkowo wpływając na wysokość oprocentowania lub prowizji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównajmy koszt kredytu z ubezpieczeniem oraz bez ubezpieczenia i wybierzmy korzystniejszą opcję. Pamiętajmy jednak, że ubezpieczenie stanowić dla nas będzie nie tylko koszty, lecz także dodatkową wartość. Czasami banki decydują się na obniżenie oprocentowania kredytu w sytuacji, gdy postawimy założyć w nich konto osobiste.

O co zapytać bank?

Kredyt gotówkowy to specyficzny instrument finansowy, który udzielany jest na dany czas i w określonej kwocie wraz z oprocentowaniem. Wizyta w banku może trwać dosyć długo, dlatego przygotujmy się do niej jak najlepiej, aby sprawnie załatwić formalności. Niezbędne jest oszacowanie tego, na jaki kredyt gotówkowy możemy liczyć oraz jak wygląda proces udzielania kredytu. W tym przypadku warto zapytać o:

  • ubezpieczenie, które często jest wymagane przez banki,
  • całkowity koszt kredytu, przy czym nie należy sugerować się jedynie oprocentowaniem,
  • możliwości dotyczące wcześniejszej spłaty i koszt z tym związany,
  • skorzystanie z ciekawej promocji, które często oferują banki,
  • wymaganą dokumentację oraz cały proces zaciągania zobowiązania.

Jeszcze przed wizytą w placówce warto zapytać (np. telefonicznie) o wymaganą dokumentację, która jest niezbędna do osiągnięcia zamierzonego celu. Bardzo często wymagane są wyciągi z konta klienta za zeszłe miesiące, jak i oświadczenie o wysokości zarobków i posiadanego zatrudnienia.

W życiu każdego z nas może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, które wymagają pozyskania dodatkowych pieniędzy. Ratunkiem jest gotówkowy kredyt, który wziąć można praktycznie na każdy cel – zakup auta, remont łazienki, kupno nowego sprzętu do domu itd. Wybór najlepszej oferty nie jest łatwym zadaniem. Wyszukajmy taki produkt finansowy, który jest najkorzystniejszy z naszego punktu widzenia i skonsultujmy się z bankiem. Nie zapomnijmy o dokładnym poznaniu wszelkich kwestii, jakie wiążą się z tego typu zobowiązaniem.