Aby urządzić potrzeb zmarłego, warto zdecydować się na dom pogrzebowy, który ma duże doświadczenie w swojej branży i może zapewnić swoim klientom obsługę na wysokim poziomie i w szerokim zakresie. Zobacz, jakie usługi mogą zaoferować domy pogrzebowe, by pomóc w organizacji uroczystego ostatniego pożegnania.

Jakie usługi oferują zakłady pogrzebowe?

Aktualnie w zakładach pogrzebowych można skorzystać z pełnej gamy usług, dzięki którym można urządzić pochówek dla zmarłej osoby zgodny z jej ostatnią wolą oraz oczekiwaniami rodziny.

Wśród dostępnych usług znajdują się między innymi te związane z transportem ciała zmarłego, sprzedażą trumien i urn w przypadku kremacji czy załatwianiem formalności pogrzebowych.

Również zakład może zaoferować pełne wsparcie w przygotowaniu pogrzebu, który będzie najpiękniejszym ostatnim pożegnaniem. Jakie usługi oferowane są przez domy pogrzebowe w tym zakresie?

Oprawa muzyczna pogrzebu

Dom pogrzebowy może zająć się kompleksowym przygotowaniem oprawy muzycznej pochówku, na przykład może zadbać o nią trębacz czy nawet cała orkiestra. Stosowane jest również nagłośnienie wydarzenia.

Florystyka pogrzebowa

Dodatkowo dom pogrzebowy może dostarczyć swoim klientom piękne wiązanki kwiatowe, w tym bukiety i wieńce, które będą ozdobą podczas uroczystości. To między innymi wieńce układane na trumnie lub przy urnie, ale również mogą one być ustawione na specjalnych stojakach.

Gdy poszukiwany jest dobry dom pogrzebowy Gliwice również pozwalają na skorzystanie z usług w tym właśnie zakresie.

Wynajem baldachimu

Aby miejsce pochówku było odpowiednio zabezpieczone, w zakładzie pogrzebowym można również wynająć baldachim, który będzie rozstawiony nad miejscem pochówku. Może też zapewniać on dodatkową ochronę w przypadku deszczu.

Usługi mistrza ceremonii pogrzebowej

Mistrz ceremonii uczestniczy w pogrzebie świeckim, czyli takim, który jest urządzany bez uczestnictwa osób duchownych. W domu pogrzebowym można wtedy także zamówić usługi mistrza ceremonii pogrzebowych, który przygotuje na to wydarzenie przemowę i odczyta ją podczas pochówku.

Organizacja stypy

Obecnie nadal bardzo popularne jest organizowanie stypy, która nazywana jest także konsolacją. Stypa jest poczęstunkiem dla zaproszonych osób, które uczestniczyły w pochówku. Dom pogrzebowy może wtedy zająć się organizacją poczęstunku w restauracji lub domu przyjęć, ale wybrane domy mają także własne sale przyjęć.

To tylko wybrane usługi oferowane przez domy pogrzebowe. Z pełną ofertą można zapoznać się na ich stronach internetowych.