Dla znakomitej większości inwestorów biznes jest niczym gra, w której chodzi o nieustanny wzrost popularności marki, zwiększenie obrotu i co za tym idzie – zysku. Wielu właścicieli stacji paliw dochodzi jednak do momentu, gdzie obroty punktu zaczynają osiągać stały poziom i nie widać już perspektyw na dalsze wzrosty. Jak w sytuacji stagnacji rozwijać dalej swój biznes i generować coraz wyższe zyski?

Jedni skłaniają się ku dalszej ekspansji rynku, otwierając kolejne punkty, inni zaś wybierają bezpieczniejszą opcję i inwestują w dalszy rozwój prężnie działającego już obiektu. W poniższym wpisie skupimy się na tej drugiej grupie inwestorów.

Kierowca szczęśliwy to kierowca z zatankowanym i czystym samochodem

Otóż właśnie zaraz po obowiązkowym punkcie, jakim jest pełna sprawność pojazdu, kolejne składowe pozwalające cieszyć się jazdą to: pełen bak, lśniąca karoseria i czyste wnętrze. Z całą pewnością większość z nas – kierowców docenia możliwość umycia swojego samochodu przy okazji wizyty na stacji paliw. Jest to wygodne i pozwala zaoszczędzić czas. Dlatego, jeśli jesteś właścicielem stacji benzynowej, która jeszcze nie oferuje tego udogodnienia – mamy dla Ciebie sposób na zwiększenie zysków!

Myjnia samoobsługowa

Myjnia bezdotykowa samoobsługowa to sprawdzona inwestycja, która w zależności od lokalizacji i ilości stanowisk potrafi generować satysfakcjonujące przychody. Ten wariant myjni jest często wybierany i doceniany przez polskich kierowców, co wyraźnie widać w związku z nieustannym przyrostem punktów samoobsługowych punktów mycia na naszej mapie.

Minusem tego wariantu dla inwestora jest znaczna ilość miejsca potrzebna do realizacji kilku-stanowiskowej myjni. Bowiem dla jednego stanowiska i zachowania możliwości sprawnego przepływu pojazdów konieczne jest zarezerwowanie ok. 250 metrów kwadratowych, co dla mniejszych stacji paliw może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w przypadku chęci wybudowania myjni o większej ilości stanowisk, które oczywiście potrzebować będą jeszcze więcej miejsca.

Myjnia portalowa

Myjnia portalowa to stale zyskujące zwolenników rozwiązanie wśród polskich kierowców. Nowoczesna technologia pozwala umyć i zakonserwować karoserię pojazdu w zaledwie kilka minut. Wariant portalowy myjni cechuje możliwość osiągania dużej przepustowości przy zachowaniu niewielkich rozmiarów. Pojedyncze mycie zajmuje w zależności od wybranego programu od 2,5 do kilku minut, a do prawidłowego działania portalu wystarczy hala o wymiarach 10 x 5 metrów. Dodatkowym atutem tej opcji jest możliwość działania nawet w mroźne zimowe dni, ponieważ tego typu myjnia oferuje możliwość wysuszenia pojazdu przed opuszczeniem hali.

Dotychczas największym minusami tego rozwiązania były: konieczność obsługi myjni przez dodatkowego pracownika oraz wyższe ceny za mycie w stosunku do myjni samoobsługowych. Jednak obecnie po wprowadzeniu rozwiązań koncepcji „drive in” polegającej na możliwości samoobsługi myjni portalowej oraz rosnących cen za mycie na myjniach bezdotykowych rozwiązanie to jest w zasadzie pozbawione wad.

Myjnia tunelowa

Myjnia tunelowa to najpotężniejsza i najwydajniejsza z dostępnych na rynku wariantów myjni. Podobnie jak myjnia portalowa, tunel może działać przez cały rok, oferując przy tym pełen pakiet pielęgnacji, począwszy od mycia karoserii, podwozia, przez nakładanie wosku na gorąco, aż po suszenie. Myjnia tunelowa jest niepodważalnym liderem przepustowości i sprawdzi się w miejscach o największym natężeniu ruchu.

Minusem tego wariantu jest konieczność zainwestowania znacznych środków, ponieważ jest to najdroższy z wariantów myjni oraz w przypadku rozbudowanego modelu posiadanie największej ilości miejsca w porównaniu do wcześniej przedstawianych opcji. W zamian jednak otrzymujemy możliwość obsłużenia nawet 750 samochodów w ciągu jednej zmiany.

Dodatkowe wyposażenie myjni samochodowych

Wybranie jednego z wariantów myjni to nie jedyna możliwość na zwiększenie zysków stacji paliw. W przypadku dostępności większej ilości miejsca i punktu w ruchliwej lokalizacji warto zaopatrzyć się w dwa warianty myjni: samoobsługową i automatyczną tworząc tym samym prawdziwy wash park.

Kolejnym krokiem w drodze do zwiększenia obrotów jest inwestycja w dodatkowe wyposażenie dla myjni. Niewiele osób wie, że odkurzacz na myjni potrafi zwiększyć jej obrót nawet o kolejne 10 000 złotych miesięcznie! Dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak urządzenie do prania i trzepania dywaników czy dystrybutor płynu do spryskiwaczy to kolejne zyski. Jak widać, możliwości generowania dodatkowych przychodów w już prężnie działającym punkcie jest wiele, warto jednak pamiętać o inwestowaniu w wysokiej jakości, sprawdzony sprzęt, ponieważ oszczędności w złym miejscu mogą generować nieprzewidziane, często wysokie koszty serwisowe i popsuć renomę stacji.

Zwiększ zyski swojej stacji paliw z Corrimex

Jeśli chcesz rozbudować swój biznes inwestując w myjnie skontaktuj się z Corrimex. To polska firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w budowaniu i wyposażaniu myjni i stacji paliw. Corrimex jest jedynym oficjalnym partnerem i dystrybutorem myjni niemieckiej marki Christ Wash System w Polsce. Myjnie tego producenta cechują się jakością, wytrzymałością i wysoką kulturą techniczną. Corrimex nie tylko dostarcza i instaluje myjnie, firma świadczy również usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego na obszarze całej Polski, dzięki czemu, Twoja myjnia będzie zawsze gotowa do działania.