Stworzenie ładnej i funkcjonalnej łazienki to spore wyzwanie. W tym przypadku znaczenie ma każdy szczegół. Szczególną uwagę przyłożyć trzeba do armatury łazienkowej. Ta powinna być niezawodna i estetyczna. Zatem na co warto się zdecydować?

Jaką baterię wybrać do łazienki?

Okazuje się, że wybór baterii łazienkowej ma ogromne znaczenie. Zresztą do najprostszych wcale nie należy. Dużą popularnością na rynku cieszą się od lat baterie stojące. Te z jednym uchwytem pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości wody. Innym rozwiązaniem są baterie ścienne – stosowane zazwyczaj pod prysznicem lub nad wanną. Na taką armaturę łazienkową zdecydować się jednak trzeba jeszcze przed wykończeniem ścian. Kolejną propozycją są baterie podtynkowe, montowane na ogół w kabinie prysznicowej lub przy wannie. W tym przypadku strumieniem wody steruje umieszczony w ścianie mechanizm.

Armatura łazienkowa – o czym pamiętać przy jej wyborze?

Duże znaczenie ma na pewno sposób montażu. Przy wyborze baterii musisz mieć na uwadze rodzaj umywalki, prysznica czy wanny. Kluczowa jest zawsze funkcjonalność, ale armaturę warto dopasować do łazienki również pod względem designu. Są to elementy, które z założenia mają służyć przez wiele lat. Wymienia się je rzadko, zazwyczaj przy okazji generalnego remontu.

Przy wyborze armatury łazienkowej warto wybierać sprawdzonych producentów i sklepy np. sklep-gamma.pl. W tym przypadku można mieć pewność, że funkcjonalność, wysoka jakość i estetyka są ze sobą ściśle powiązane.

Jak utrzymać łazienkę w czystości?

Łazienka powinna być pomieszczeniem, w którym higiena jest bardzo ważna. Jednak armaturę łazienkową wcale nie tak łatwo utrzymać jest w czystości. Często pojawia się na niej kamienny osad. Są na to jednak skuteczne sposoby. Zabrudzenia bez problemu usunąć można przy pomocy wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Warto też sięgnąć po niezawodny ocet, który dobrze radzi sobie z kamieniem. Uważać trzeba natomiast na silne detergenty.