Nie da się ukryć, że wiosną i latem większość osób lubi spędzać wolny czas poza domem. Może być to przydomowy ogród, działka za miastem, taras czy balkon. Warto zatem zadbać o odpowiednie dodatki, które uprzyjemnią chwile spędzane na zewnątrz. Zacząć można np. od oświetlenia ogrodowego. Prawdziwym hitem od dobrych kilku lat są np. girlandy ogrodowe.

Czym cechują się girlandy ogrodowe?

Girlandy ogrodowe to wiszące łańcuchy lampek, które pozwalają na stworzenie w każdym miejscu naprawdę wyjątkowej atmosfery. Dają szerokie możliwości aranżacyjne i z powodzeniem oświetlają najważniejsze miejsca. Sprawdzają się doskonale nie tylko w ogrodach, ale i na balkonach czy tarasach. Zakupić je można np. w sklepie internetowym https://lampyip44.pl/pl/c/GIRLANDY-OGRODOWE-LED/2279188.

Girlandy ogrodowe to na ogół długi przewód, na którym umieszczane są żarówki – ledowe lub klasyczne. Mogą mieć one różnorodne kształty. Klosze są szklane lub plastikowe. Standardowe girlandy są białe lub przezroczyste. Świecą jasnym światłem o ciepłej, chłodnej lub neutralnej barwie. Spotkać się jednak można także z kloszami kolorowymi.

Girlandy ogrodowe i ich zalety

Girlandy świetlne nadają się idealnie do dekorowania wnętrz budynków i ogrodów. Dużą popularnością na rynku cieszą się przede wszystkim girlandy LED, bo są energooszczędne i bezpieczne w użyciu. Nie są trudne w montażu. Girlandę wystarczy rozwiesić na krzewach, drzewach czy dachu tarasu. Wszystko zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy aranżacji.

Girlandy ogrodowe to popularny wybór przy okazji różnego typu imprez okolicznościowych np. wesel czy urodzin. Niektóre z nich można ze sobą łączyć. Oczywiście na zewnątrz budynków trzeba wykorzystać oświetlenie odporne na różne czynniki zewnętrzne.

Czy solarne girlandy ogrodowe to dobry wybór?

Solarne girlandy świetlne są wyposażone w akumulator, który w ciągu dnia jest ładowany energią słoneczną. Magazynuje on energię nawet wtedy, gdy nasłonecznienie jest dość niskie. Po całkowitym naładowaniu girlanda świeci kilka godzin. To świetna alternatywa dla standardowego oświetlenia podłączanego do sieci elektrycznej. Nie da się ukryć, że girlandy solarne są bardzo energooszczędne i wygodne w użytkowaniu. To wpływa na ich rosnącą popularność na rynku.

Oczywiście nie wszystkie girlandy świetlne nadają się do stosowania na zewnątrz budynków. Muszą być to modele w 100% wodoodporne. Są one oznaczone stopniem ochrony IP44 lub IP65.