Koty to niezaprzeczalni indywidualiści. Chodzą swoimi drogami i akceptują pieszczoty tylko na swoich warunkach. A do tego uwielbiają długie drzemki! Jednak nawet w życiu kota przychodzi czas na szaloną zabawę. Zapewnij mu odpowiednią dozę rozrywki dzięki interesującym zabawkom! Jakie sprawdzą się najlepiej? Oto kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Tradycyjne zabawki dla kotów – myszki

Gdy kota nie ma, myszy harcują. To stare porzekadło świadczy o tym, że koty są skutecznymi strażnikami porządku w Twoim domu. Z pewnością myszy nie są Twoimi częstymi gośćmi. Nie wiemy, czy to faktycznie zasługa Twojego kota, ale wiemy jedno – to urodzony łowca! Współczesne koty domowe raczej nie spotykają już prawdziwych myszy co krok. Jednak nawet one czasem po prostu muszą coś upolować! Może być to na przykład zabawkowa mysz. Z pewnością sprawisz swojemu kotu niemałą radość, puszczając w ruch nakręcaną myszkę, którą Twój pupil będzie mógł gonić po całym mieszkaniu. Doskonale sprawdzą się też myszki z piórkami i dzwoneczkami. Nie lada atrakcją będą także zabawki dla kotów nasączane w kocimiętce – jej zapach uwielbiają wszystkie kociaki – Twój futrzak na pewno też będzie zachwycony!

Piłeczka nie tylko dla psiaka

Piłka zazwyczaj nie kojarzy nam się z zabawkami dla kotów. Uważamy ją raczej za domenę psów. I tutaj popełniamy wielki błąd – koty też uwielbiają piłki! A właściwie – piłeczki. Z racji znacznie mniejszych rozmiarów, Twój pupil będzie potrzebował o wiele mniejszej piłki niż te dla psów. Lepiej jest również wybrać zabawki, które wyprodukowane są z miękkich materiałów. Kot na pewno nie będzie aportował piłeczki, ale z pewnością zechce chwycić swój mały skarb w pyszczek. Lżejsza zabawka będzie też lepiej się toczyć – gwarantujemy, że Twojemu pupilowi tak spodoba się ta mała piłeczka, że sam będzie chciał się nią bawić. Dodatkowym atutem będą elementy, takie jak piórka, dzwonki czy grzechotki w środku piłki, które z pewnością zainteresują każdego kotka.

Najlepsze zabawki dla kotów – wędki

Wspólna zabawa tworzy niezwykłą więź między zwierzątkiem a jego opiekunem. Spraw swojemu kotu frajdę i poświęć mu trochę czasu podczas zabawy. Przyda Ci się do tego najlepsza kocia zabawka – wędka. To zwykły kijek z długą gumką oraz przyczepionymi do jej końca piórkami i pluszowymi zabawkami, który sprawi Wam obojgu wielką radość. Twoje zwierzątko będzie szczęśliwe, mogąc pobawić się i poszaleć w towarzystwie swojego człowieka, a i Ty z pewnością docenisz czas spędzony wspólnie ze swoim futrzastym przyjacielem. Pozwól sobie na odrobinę przyjemności i chwyć do ręki zabawkową wędkę dla kota!

Edukacyjne zabawki dla kotów

Koty to bardzo inteligentne stworzenia. Są nadzwyczajnie sprytne, zwinne, ciekawskie i zawsze wiedzą, kiedy pojawić się pod stołem w oczekiwaniu na przysmak z Twojego talerza. Nie dopuść, by Twój mądry futrzak się nudził i spraw mu zabawkę edukacyjną. Istotną zaletą takich zabawek jest to, że kot może bawić się nimi samodzielnie – nie musisz martwić się o to, co robi Twój pupil, kiedy wychodzisz z domu na dłużej. Zwierzątko znajdzie sobie doskonałe zajęcie – właśnie dzięki zabawce edukacyjnej. A jak doskonale wiadomo wszystkim właścicielom kotów – zajęty futrzak to brak zniszczeń w domu. Dlatego też zdecyduj się na fantastyczny, interaktywny tor z piłeczką, która przykuje uwagę Twojego kociaka na dłużej. Doskonałym wyborem będą też zabawki do dokarmiania zwierzaka – kule smakule czy zabawki w formie tubek, w których możesz schować ulubione przysmaki Twojego kota. Na pewno zechce podjąć wyzwanie i wydobyć z nich pyszną nagrodę!

Zabawki to jedne z niezbędnych elementów wyprawki dla kota. Spraw radość swojemu pupilowi i zaopatrz się w zabawki, którymi zwierzak będzie mógł bawić się na co dzień. Nie zapomnij też o jak najczęstszej, wspólnej zabawie ze swoim kotem. Dzięki niej wzmocnicie łączącą Was wyjątkową więź.