Kalendarze to niezwykle przydatne akcesorium, które pozwala planować różnego rodzaju aktywności i organizować czas. Jeśli chcesz wręczyć terminarz w formie upominku dobrze jest wybrać taki model, który będzie dostosowany do preferencji osoby obdarowywanej. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kalendarza dziennego? Czytaj dalej i dowiedz się, jaki terminarz wybrać na prezent.

Czym kierować się przy wyborze kalendarza dziennego?

W sklepach jest dostępny szeroki wybór kalendarzy dziennych. Wybierając odpowiedni terminarz na upominek, warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami. Sprawdź, czym powinien wyróżniać się dobrej jakości kalendarz dzienny.

1. Wysoka jakość papieru

Najważniejszym parametrem określającym jakość papieru jest gramatura. W przypadku terminarzy na prezent ta powinna wynosić co najmniej 70 g/m2. Takie kartki gwarantują, że tusz nie będzie się przebijał, a robienie notatek będzie przyjemnością.

2. Jakość wykonania

Kalendarz dzienny musi być dobrze zszyty lub sklejony, by kartki nie odpadały. Im ta będzie lepsza, tym dłużej terminarz zachowa swój nienaganny wygląd.

3. Układ

Kalendarz powinien być czytelny i mieć dużo przestrzeni do notowania.

4. Okładka

Wybierając terminarz zwrócić uwagę na kolor i grafikę, jaka się znajduje na kalendarzu. Unikalny design sprawi, że obdarowania osoba będzie z większym zaangażowaniem korzystać z planera.

Jaki kalendarz dzienny wybrać na prezent?

Kalendarze dzienne to wspaniały pomysł na prezent na wiele okazji. Doskonale sprawdzą się jako upominek na urodziny, Dzień Nauczyciela czy Boże Narodzenie. Strzałem w dziesiątkę niezależnie od okoliczności będą terminarze od sprawdzonych wydawców, które są wykonane z najlepszych papierów i dopracowane w każdym detalu. Wybierać możesz wśród egzemplarzy jednobarwnych i tych opatrzonych kolorowym nadrukiem. Miłośników przyrody ucieszy z pewnością planer Castelli Orchid Eden z motywem kwiatowym. Z kolei dla belfra idealnym wyborem będzie kalendarz dzienny Castelli Diamond Gold, który ma piękne złote zdobienia na okładce, gumkę zamykającą i uchwyt na długopis.