Mierniki elektryczne to tak naprawdę niezwykle szeroka kategoria produktów. Wykorzystują je na co dzień nie tylko elektrycy, ale także i pracownicy budowlani i wiele innych branż. Oczywiście największą popularnością cieszą się mierniki elektryczne od polskiego producenta, czyli marki Sonel. Zasłynęła ona na rynku już kilkanaście lat temu, a jej przyrządy pomiarowe od razu zyskały sobie ogromne grono sympatyków. Mierniki elektryczne od Sonel to nie tylko ogromna dokładność w kwestii wykonywanych pomiarów, ale jednocześnie także i prostota obsługi. Wobec tego do czego przydają się mierniki elektryczne Sonel i jakie są ich najpopularniejsze modele wraz z parametrami?

Mierniki elektryczne od Sonel – do czego można je wykorzystać?

Mierniki elektryczne od Sonel nazywane są przyrządami wielofunkcyjnymi. Głównie jednak stosuje się je do wykonywania pomiarów instalacji elektrycznej, a także pomiaru parametrów instalacji fotowoltaicznej. Mierniki elektryczne od firmy Sonel cechują się niezwykłą dokładnością i wszechstronnością. Nie ma potrzeby kupowania już kilku lub kilkunastu osobnych mierników, by poznać konkretne parametry danej instalacji. Wystarczy jeden przyrząd, który da odpowiedź na wiele pytań. Mierniki elektryczne od Sonel umożliwiają:

  • zmierzenie parametrów w zakresie kontroli rezystancji izolacji;
  • pełną diagnostykę izolacji;
  • zmierzenie parametrów przeciwpożarowych;
  • wyliczenie współczynnika absorbcji;
  • wyliczenie współczynników temperaturowych;

Jak więc widać, mierniki elektryczne Sonel to prawdziwie zaawansowane urządzenia, które jednocześnie cechują się maksymalną prostotą obsługi. Z ich pomocą można poznać dokładne pomiary, a jednocześnie dostosować do nich dalsze prace. Każdy pomiar wykonywany jest w sposób całkowicie zautomatyzowany. Producent zadbał o to, by już na samym początku wyposażyć miernik w konkretne sekwencje pomiarowe, by rozpoczęcie pracy z przyrządem było jeszcze bardziej ułatwione.

Jakie są najpopularniejsze mierniki elektryczne marki Sonel?

Marka Sonel tak naprawdę wprowadziła na rynek wiele urządzeń pomiarowych. Co jest jednak ważniejsze, polski producent stale i sukcesywnie wprowadza do swojego asortymentu nowe produkty, które mają być jeszcze doskonalsze od poprzednich. Niemniej jednak istnieje kilka mierników elektrycznych, które są najchętniej kupowane i wykorzystywane w codziennej pracy wielu fachowców. Można do nich zaliczyć:

  • miernik elektryczny MPI-536 – to jedno z bardziej zaawansowanych i nieco większych pod względem gabarytów urządzeń pomiarowych. Jest to miernik przeznaczony zarówno do wykonywania pomiarów w domowej jak i przemysłowej instalacji elektrycznej. Za jego pomocą można w prosty i szybki sposób określić bezpieczeństwo instalacji, a także wykryć w niej ewentualne usterki oraz awarie. Miernik ten pozwala na dokonanie pomiaru rezystancji, parametrów przeciwpożarowych oraz współczynników temperatury. Jest to urządzenie w pełni zautomatyzowane, wyposażone w funkcję badania wyłączników różnicowo-prądowych.
  • miernik elektryczny MPI-507- jest to podręczny i kompaktowy miernik elektryczny. Niemniej jednak umożliwia on wykonanie najbardziej precyzyjnych pomiarów parametrów instalacji elektrycznej. Miernik- choć jego rozmiar na to nie wskazuje- kryje w sobie zaawansowaną funkcjonalność. Można nim zmierzyć parametry pętli zwarcia, rezystancję izolacji oraz uziemienia, a także zbadać wyłączniki różnicowoprądowe. Kompaktowa i ergonomiczna forma, która idzie w parze z funkcjonalnością i niską ceną, to tylko niektóre z zalet tego miernika.