Grawerowanie laserowe to nowoczesna metoda oznaczania różnego rodzaju przedmiotów. Pozwala na tworzenie oznaczeń na różnorodnych materiałach. Jakie są jej podstawowe zalety i kiedy warto się na nią zdecydować? Co warto wiedzieć na temat grawerowania laserowego?

Na jakich materiałach może być przeprowadzane grawerowanie laserowe?

Grawerowanie laserowe może być w praktyce wykorzystywane do tworzenia oznaczeń na różnego rodzaju materiałach. Sprawdza się nawet w przypadku powierzchni bardzo wrażliwych. Zazwyczaj grawerowane są oczywiście różnego rodzaju metale. Jednak laser użyć można też do szkła, skóry czy drewna i materiałów drewnopodobnych. Grawerować można tworzywa sztuczne i płyty MDF. Grawerowanie laserowe jest skuteczne tak samo dla papieru, jak i kamienia. W tym tkwi jego fenomen.

Jakie są podstawowe zalety grawerowania laserowego?

Jak już wspomniano wyżej, grawerować w ten sposób można różnorodne powierzchnie. Na tym jednak nie koniec zalet grawerowania laserowego. Jest to metoda bardzo precyzyjna, co wynika z zastosowania sterowania komputerowego. Wyróżnia się dużą szybkością, bo wzór powstaje w zaledwie kilku sekund. Oczywiście dużo zależy jeszcze od jego wielkości czy stopnia skomplikowania. Przy pomocy grawerowania laserowego tworzy się identyfikatory i tablice, a także personalizuje gadżety i prezenty.

Gdzie znajduje zastosowanie grawerowanie laserowe?

Nie da się ukryć, że grawerowanie laserowe ma wiele różnych zastosowań. Wykorzystywane jest w przypadku różnego rodzaju materiałów, przeznaczonych do wielu celów. Laserem można bez problemu wycinać wzory w kamieniu, gumie, szkle, ceramice, srebrze czy plexi. Grawerowanie laserowe często jest używane przy okazji wykonywania materiałów promocyjnych. Dzięki niemu zwykły długopis może stać się naprawdę eleganckim gadżetem. Grawer stwarza również szansę na personalizację przedmiotów. Może być to zegarek, brelok do kluczy czy pamiątkowa statuetka. Takie rzeczy są od razu bardziej osobiste i wyjątkowe.