Ogrodzenia o konstrukcji palisadowej są obecnie najpopularniejszym rodzajem ogrodzeń montowanych wokół domów jednorodzinnych. Jak wybrać ogrodzenie palisadowe? Gdzie je zamówić?

Jak wyglądają palisadowe ogrodzenia?

Ogrodzenia określane mianem palisadowych są wyprodukowane z wykorzystaniem profili metalowych, które pełnią w nich rolę podobną do desek drewnianych. Najczęściej są one montowane poziomo, pozwalając na stworzenie atrakcyjnie wyglądającej konstrukcji, jednak dostępne są również ogrodzenia palisadowe – https://fello.pl/blog/nowoczesne-ogrodzenia-palisadowe/ z profilami pionowymi.

Pod względem swojego wyglądu ogrodzenia palisadowe są oferowane w różnych szerokościach profili, które mogą być też umieszczone w różnych odstępach od siebie. Wobec tego można uzyskać różne style ogrodzeń, które są bardziej lub mniej ażurowe.

Rodzajem ogrodzeń palisadowych są też ogrodzenia żaluzjowe. Charakteryzują się one wykorzystaniem belek montowanych pod kątem, jak w przypadku zasłoniętych żaluzji. To powoduje, że są one przewiewne, ale jednocześnie zapewniają wysoki poziom dyskrecji.

Systemowe ogrodzenia palisadowe

Bardzo popularne są obecnie ogrodzenia palisadowe systemowe. Oznacza to, że tworzą one złożony system współpracujących ze sobą elementów pod kątem ich konstrukcji.

W skład ogrodzeń systemowych wchodzą nie tylko przęsła, ale również bramy, furtki, podmurówki i słupki. Dodatkowo obejmują one dopasowane elementy montażowe. Dzięki temu można łatwo dobrać elementy do własnych potrzeb i zamontować je bez konieczności korzystania z pomocy ekipy.

Dobierając odpowiednie ogrodzenia palisadowe, warto wtedy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i rodzaje elementów do wyboru.

Kolorystyka ogrodzeń palisadowych

Producenci oferujący ogrodzenia palisadowe prezentują je w różnych kolorach do wyboru, dlatego mogą być one łatwo dostosowane do wyglądu posesji i budynku, wokół którego będą montowane.

Najczęściej klienci decydują się na ogrodzenia palisadowe w odcieniach ciemnej szarości, antracytu. Są one uniwersalne i świetnie wyglądają w połączeniu z nowoczesną architekturą. Również można kupić ogrodzenia palisadowe zielone, brązowe, a nawet wykończone belkami imitującymi drewno.

Gdzie zamówić ogrodzenie palisadowe?

Najszersza gama ogrodzeń palisadowych czeka na klientów bezpośrednio w sklepach prowadzonych przez producentów. Można wtedy zamówić wszystkie elementy wchodzące w skład ogrodzenia.

Zamówienia na ogrodzenia palisadowe mogą być też składane u producentów w ich sklepach internetowych. Wtedy wszystkie elementy dostarczane są bezpośrednio do klienta, który może wykonać ich montaż we własnym zakresie albo zatrudnić ekipę.