Okulary przeciwsłoneczne to prawdziwe must have świadomego i ceniącego zdrowie człowieka. Są podstawowym elementem codziennego stroju w czasie słonecznych dni, ale i gadżetem niezbędnym kierowcom, turystom i miłośnikom aktywności na świeżym powietrzu. Współczesne daleko rozwinięte możliwości technologiczne sprawiają, że z ochrony przed promieniami UV może korzystać dziś każdy bez wyjątku – od zawodowego sportowca po przedszkolaka, a nawet osobę, której na co dzień niezbędne są okulary korekcyjne. Sposobów zapobiegania przykrym dolegliwościom związanym z długą ekspozycją na światło jest naprawdę wiele. Możemy zdecydować się na przyciemniane szybki, szkła fotochromowe, dodatkowe soczewki na magnes czy okulary przeciwsłoneczne nakładane na korekcję.

Okulary przeciwsłoneczne – modny i stylowy gadżet

Trudno dziś spotkać osobę, która w słoneczne dni nie korzysta z okularów przyciemniających. Osłona przez rażącym słońcem to podstawa komfortu podczas spacerów i bezpieczeństwa w trakcie aktywności na zewnątrz. Poza tym odpowiednio dopasowane do kształtu twarzy i stroju okulary przeciwsłoneczne wyglądają naprawdę świetnie, niejednokrotnie fantastycznie dopełniając stylizacji. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom i pamiętajmy o odpowiedniej jakości zakładanych soczewek. Niskiej klasy szkła nie dość, że nie pomogą nam ochronić oczu przed promieniami UV, to przyniosą więcej szkody niż pożytku naszemu wzrokowi. Poszukując okularów przeciwsłonecznych warto postawić na dobre jakościowo marki, jak Anne Marii, B&S, Humphrey’s, Polar Vision, Leader czy Solano. Okulary damskie, modele dla mężczyzn i dziecięce tych producentów gwarantują wysokiej klasy ochronę dla naszych oczu, a przy okazji równie fantastyczny design i modne wzornictwo dopasowane do najbardziej aktualnych trendów.  

Okulary korekcyjne z barwionymi soczewkami

Jednym ze sposobów ochrony wzroku przed słońcem będzie skorzystanie z okularów wyposażonych w korekcyjne barwione szkła. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo czasu spędzają na słońcu i którym zależy na posiadaniu okularów korekcyjnych i przyciemniających w jednym. Tego typu „drugie oczy” doskonale sprawdzą się podczas długotrwałej jazdy samochodem czy wielogodzinnych wycieczek. Dodatkowo wyposażone w filtr polaryzacyjny czy antyrefleks znacząco poprawią jakość i komfort widzenia nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Przyciemniające okulary z antyrefleksem z barwionymi soczewkami to przy okazji świetny i przyciągający uwagę gadżet. Są oryginalne i modne, a kolor szkiełek ochronnych może być niemal dowolny – ulubiony bądź dopasowany do danego stylu. Jeśli w okularach przeciwsłonecznych zamierzamy przebywać równie często w pomieszczeniach, co poza nimi, lepiej będzie postawić na szkła fotochromowe samodzielnie dostosowujące przyciemnienie do aktualnego natężenia światła.

Okulary na korekcję z nakładkami przeciwsłonecznymi

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup klasycznych okularów korekcyjnych z dodatkowymi nakładkami przeciwsłonecznymi mocowanymi na magnes lub zainwestowanie w unikatowe oprawki nakładane na korekcję. Te niezwykle stylowe i nowoczesne rozwiązania cieszą się rosnącą popularnością, dając mnóstwo swobody osobom „skazanym” na okulary z korekcją. W jednej chwili, ze zwyczajnych okularów na co dzień, można stworzyć oryginalne i estetyczne okulary przeciwsłoneczne. W przyciemniające osłonki zaopatrzymy każdy rodzaj soczewek, zarówno okulary do korekty nadwzroczności i krótkowzroczności, jak i szkła progresywne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w zależności od potrzeb wyposażyć się tego typu przeciwsłoneczne nakładki w odpowiednie filtry i powłoki poprawiające komfort widzenia. Wybór modeli i możliwości jest naprawdę szeroki – od oprawek nieco bardziej klasycznych przez designerskie i imponujące oryginalnością wzory po usportowione modele dla pań i panów.