Płyta wiórowa jest rodzajem grubego papieru włóknistego, zwykle wykonanego z papieru z recyklingu, chociaż może być również wykonana z trocin i innych składników. Być może słyszałeś, że odnosi się do płyty wiórowej lub tektury. Zasadniczo płyta wiórowa jest wytwarzana przez pobranie fragmentów papieru z recyklingu, uformowanie ich w warstwy i sklejenie warstw. Klej nakłada się za pomocą ciepła i ciśnienia, aby zapewnić, że materiał pozostaje razem jako jeden spójny produkt.

Płyty meblowe wiórowe

Pod wieloma względami płyta wiórowa jest podobna do tektury – w rzeczywistości jest to rodzaj tektury niefałdowanej, co oznacza, że nie ma potarganych żłobień między dwiema warstwami, co sprawia, że tektura falista jest pusta. Płyta wiórowa https://e-markat.pl/plyty-meblowe jest odpornym materiałem, ale nadal jest zaskakująco wszechstronnym produktem. Może być używany w prawie wszystkim, co chcesz, od pudełek po projekty artystyczne dla dzieci po dźwiękoszczelność. Jesteś naprawdę ograniczony tylko przez swoją wyobraźnię. To powiedziawszy, ze względu na wytrzymałość materiału, płyta wiórowa jest najbardziej przydatna w przypadku produktów, które muszą wytrzymać więcej nadużyć niż przeciętny karton mógłby tolerować.

Płyty wiórowe – O tym warto pamiętać!

Zazwyczaj etapy produkcji obejmują rozdrabnianie, suszenie, przesiewanie, klejenie i zagęszczanie. Podczas produkcji materiałów z płyt wiórowych rzemieślnicy biorą nieskończenie małe kawałki zmielonego papieru z recyklingu i wklejają je razem za pomocą kleju klasy przemysłowej. Proces ten jest zwykle wykonywany pod ciśnieniem o wysokiej intensywności, więc powstały produkt jest mocny i gładki. Płyta wiórowa jest produkowana w różnych grubościach, zwanych również kalibrami w przemyśle papierniczym, aby zaspokoić różnorodne potrzeby. Możesz usłyszeć, że miłośnicy papieru odnoszą się do płyty wiórowej jako tektury. Dzieje się tak dlatego, że proces produkcji płyty wiórowej tworzy gładki materiał tekturowy, wyróżniający się składem. Jest łatwy w obsłudze, co czyni go idealnym materiałem papierowym w wielu branżach, w tym również w branży meblowej.

Produkcja płyt wiórowych

Wykorzystanie odpadów drzewnych do produkcji płyt wiórowych sprawia, że materiał ten jest również niedrogi. Mieszanina żywicy i trocin jest podgrzewana i prasowana razem, aby stworzyć ten produkt. Meble z płyty wiórowej są szeroko stosowane do wystroju wielu domów. Popyt na meble wykonane z płyty wiórowej jest nadal wysoki ze względu na niską cenę i szeroki wybór kolorów. Dużym plusem materiału jest jego odporność na wysokie temperatury.