Odpowiadasz za zagospodarowanie przestrzeni publicznej? A może szukasz ławki na swoją działkę rekreacyjną? Zastanawiasz się, która będzie najlepsza? Podpowiadamy, w jakie ławki parkowe warto zainwestować.

Żeliwne ławki parkowe

Dużą popularnością cieszą się żeliwne ławki parkowe. Cechuje je wysoka trwałość i wytrzymałość, a oprócz tego są bardzo estetyczne. Musisz wiedzieć, że żeliwo jest materiałem bardzo odpornym na zmienne warunki atmosferyczne i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu takie ławki te są w stanie przetrwać wiele lat bez większych napraw. Co więcej, żeliwo nie ulega korozji, więc ławki zachowują swój estetyczny wygląd przez naprawdę długi czas.

Z pewnością wiesz, że żeliwo jest materiałem bardzo twardym. Dzięki temu ławki o takiej podstawie są w stanie wytrzymać nawet największe obciążenia. W związku z tym są one często wybierane do miejsc o dużym zagęszczeniu ruchu, takich jak parki, place zabaw czy ogródki restauracyjne. Żeliwne ławki są w stanie wytrzymać ciężar kilku osób jednocześnie, co czyni je idealnymi do użytku publicznego.

Nie ulega także wątpliwości, że żeliwne ławki parkowe są bardzo estetyczne. W połączeniu z drewnem prezentują się naprawdę elegancko i pasują do każdego otoczenia. Jeśli szukasz wysokiej jakości ławek żeliwnych, zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego https://www.architekturaparkowa.pl/.

Dlaczego warto wybrać żeliwne ławki?

Oprócz tego musisz wiedzieć, że żeliwne ławki parkowe są bardzo bezpieczne. Żeliwo jest materiałem odpornym na ogień, dzięki czemu nie zapali się, gdy w pobliżu wybuchnie pożar. Poza tym żeliwo jest bardzo twarde, więc taka ławka łatwo się nie złamie. Pozwoli to uniknąć ewentualnych wypadków.

Co istotne, żeliwne ławki parkowe są bardzo łatwe w konserwacji. Wymagają one jedynie regularnego czyszczenia i prostej konserwacji powierzchni. Można to zrobić nawet za pomocą zwykłego detergentu i wody. W przypadku poważniejszych uszkodzeń łatwo naprawisz lub wymienisz poszczególne elementy ławki.

Zalety ławek betonowych

Alternatywą mogą okazać się ławki betonowe, które również są niezwykle trwałe, wytrzymałe i proste w utrzymaniu. Musisz wiedzieć, że z powodzeniem przetrwają nawet najtrudniejsze warunki atmosferyczne. Nie trzeba także obawiać się, że ulegną korozji.

Wbrew pozorom ławki betonowe są bardzo nowoczesne i estetyczne. Co więcej, pasują niemal do każdej przestrzeni.  W dodatku są bardzo łatwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Beton nie wymaga również malowania, co pozwala zaoszczędzić na kosztach związanych z renowacją. Co więcej, ławki betonowe są bardzo stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Nie przesuwają się i nie przewracają, co sprawia, że można postawić je nawet na skarpie.

Jak widać, ławki parkowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Szczególnie warto zainwestować w ławki żeliwne lub betonowe. Są one bardzo wytrzymałe i z pewnością posłużą naprawdę długo.