Dbanie o kondycję włosów to ważny element codziennej pielęgnacji. Niestety wiele osób zapomina, że poza stosowaniem odpowiednich kosmetyków, bardzo istotne jest także to, w jaki sposób kosmyki są osuszane po każdym myciu. Źle dobrany ręcznik może powodować zniszczenie włosów i rozdwajanie się końcówek. Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z modeli dedykowanych pasmom i jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Dlaczego warto używać ręczników do włosów?

Mokre kosmyki są bardzo podatne na uszkodzenia. Dlatego warto do osuszania pasm używać specjalnych ręczników do włosów. Do najważniejszych zalet takich modeli zaliczyć można:

łatwość rozczesywania włosów – modele dedykowane pasmom są chłonne i świetnie absorbują wodę;

nienaruszanie struktury włosów ręczniki są miękkie, delikatne i miłe w dotyku;

przewiewność – dzięki temu skóra się nie poci, a kosmyki nie przetłuszczają;

możliwość używania niezależnie od rodzaju włosów;

zapobieganie puszeniu i elektryzowaniu się pasm.

Jaki ręcznik do włosów wybrać?

Wybór ręczników do włosów jest ogromny. Decydując się na zakup akcesorium, zwróć uwagę na materiał, z którego gadżet jest wykonany. Doskonale sprawdzą się modele uszyte z wysokiej jakości przędzy frotte, składającej się ze 100% bawełny. Takie ręczniki są miękkie i przyjemne w dotyku. Ponadto nie podrażniają delikatnej skóry, zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Warto pamiętać, że poza rodzajem tkaniny, niezwykle istotna jest gramatura. Im będzie wyższa, tym lepszą zapewni Ci chłonność.

Na szczególną uwagę zasługują turbany, które z tyłu wyposażone są w elastyczną gumę. Dzięki temu stabilnie trzymają się na głowie. Wybierając model, postaw na akcesorium, które wykończone są estetyczną lamówką. Ręcznik do włosów jest bardzo łatwy w użyciu. Gadżet można prać w pralce w temperaturze do 40°C, suszyć w suszarce, a nawet prasować. Co więcej, turban przyda się także podczas olejowania czy nawilżania kosmyków za pomocą odżywek i masek.