Cenisz sobie wygodę? Urządzenia wielofunkcyjne, szczególnie w czasach pandemii, stały się niebywałym udogodnieniem nie tylko w biurowcach, ale również w domowych miejscach pracy. Skaner, drukarka i ksero w jednym to świetna opcja, jednak wybór nie jest prosty mimo ogromnej oferty rynku. Pod uwagę trzeba wziąć wiele parametrów i dodatkowych kwestii, z których na pewno nie zdawałeś sobie sprawy. Rynek drukarek nie rozwija się tak szybko, jak chociażby rynek telefoniczny, dlatego warto podkreślić, że najnowsze urządzenia nie zawsze są tymi najlepszymi. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia wielofunkcyjnego i na jakie modele Canon warto zwrócić uwagę.

Urządzenie wielofunkcyjne a drukarka

Urządzenie wielofunkcyjne posiada wszystkie funkcje drukarki. Umożliwia wydruk dokumentów zarówno w kolorze, jak i standardowo w czarno-białych odcieniach. Ponadto urządzenie to oferuje dodatkowe rozwiązania takie jak możliwość skanowania i kserowania. Skanowanie, czyli digitalizacja dokumentów i zapisywanie ich w formie cyfrowej. Skanowanie, czyli skan i natychmiastowy wydruk dokumentu. Druga dodatkowa opcja jest możliwa bez włączania komputera. Jeżeli szukasz urządzenia wielofunkcyjnego, zajrzyj na https://www.profibiuro.pl/.

Jeśli jesteś jeszcze w posiadaniu drukarki laserowej np. firmy Brother i nie do końca jesteś zdecydowany na wymianę, to nie spiesz się. Pamiętaj jednak, że toner do drukarki laserowej Brother wymaga regularnej wymiany. Drukarki te cieszą się dużą popularnością. Jeśli chcesz znaleźć oryginalny toner do drukarki Brother, to sklep internetowy ProfiBiuro jest w ich posiadaniu. Tam na pewno znajdziesz coś odpowiedniego. Dostarczają tonery Brother niemal do każdego modelu! Producent gwarantuje szeroką paletę kolorów i ich długą żywotność.

Urządzenie wielofunkcyjne – atramentowe czy laserowe?

Urządzenia wielofunkcyjne dzielą się na laserowe oraz atramentowe. Jak działają i czego potrzebują?

Drukarki wielofunkcyjne atramentowe

Są to urządzenia tańsze od wersji laserowych. Posiadają kartridże, inaczej pojemniki na tusze i świetnie sprawdzają się w warunkach domowych lub w niewielkich firmach, w których drukowana jest niewielka ilość dokumentów.

Drukarki wielofunkcyjne laserowe

Troszeczkę droższa wersja urządzeń atramentowych. Świetnie sprawdza się w dużych biurach, gdzie drukowana jest spora ilość dokumentów, dzięki czemu również eksploatacja jest tańsza.

Koszty eksploatacji

Zanim zdecydujesz się na konkretny model urządzenia wielofunkcyjnego Canon, musisz zweryfikować ceny tuszów oraz ich wymienników – w przypadku drukarki atramentowej, oraz tonerów – w przypadku drukarki laserowej. Warto również zorientować się w dostępnych na rynku tańszych zamiennikach, które pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji. Czasami używanie takich zamienników niestety jest niemożliwe, ponieważ producent urządzenia blokuje montaż nieoryginalnych części. Trzeba to sprawdzić przed zakupem takiego dodatku.

Rodzaje urządzeń wielofunkcyjnych Canon – na co zwrócić uwagę?

Nie ma drukarki, która odpowiadałaby potrzebom wszystkich. Jednak jest kilka ważnych funkcji, cech, które się ceni w urządzeniu wielofunkcyjnym firmy Canon.

  • Obsługa Wi-Fi oraz Bluetooth, automatyczny druk dwustronny. Drukuje około 13 stron czarno-białych i blisko 7 w kolorze na minutę. Aplikacja Canon Print na smartfony. 2,5-calowy wyświetlacz dotykowy. Dostępne zamienniki. Canon Pixma TS5150 oraz Canon Pixma TS5050.
  • Własny pojemnik na tusz, który można uzupełniać samemu. Pozwala to na wydruk blisko 12 000 stron w trybie mono oraz 6 000 w kolorze. Dostępne są tusze zamienniki. Drukuje około 9 stron czarno-białych i 5 w kolorze na minutę. Wbudowane Wi-Fi, nie współpracuje jednak z systemem MacOS. Canon Pixma G3411
  • Pojemniki XL, które pozwalają obniżyć koszty druku. Technologia Canon Fine. Około 13 stron druku (w czerni) oraz 9 stron w kolorze na minutę. Podajnik papieru na 100 arkuszy. Ekran LCD. 5 oddzielnych zbiorników z atramentem. Wbudowane Wi-Fi. Canon Pixma MG5750

Czy potrzebuję wielofunkcyjnej drukarki Canon?

Jeśli Twoja „zwykła” drukarka przestała spełniać Twoje oczekiwania, to czas na zmiany. Dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu możesz bez problemu zrobić więcej. Na przykład skanować zdjęcia, potrzebne dokumenty i konwertować je do plików cyfrowych, zachowując je tym samym na komputerze.

Nie jesteś w stanie powiedzieć, kiedy i w jakim przypadku przyda Ci się poszczególne urządzenie. Dlatego takie 3 w 1 jest doskonałym wyjściem i sprawdzi się w Twoim przypadku świetnie. Jeśli jednak ma to być tylko gadżet, który będzie stał i się kurzył, to zdecydowanie wystarczy Ci zwykła drukarka.