A grayscale closeup shot of a person wearing a wristwatch

O sukcesie zegarków marki Bulova zadecydowały dopracowany design i wysoka precyzja działania. Czasomierze tej firmy trafiły do Białego Domu i na Księżyc. Produkowane są od ponad 100 lat i cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. W czym tkwi ich fenomen?

Jak to się zaczęło, czyli krótka historia marki Bulova

Pierwsze zegarki Bulova powstały na początku XX wieku. Od samego początku wyróżniają się wyjątkową precyzją działania. W roku 2010 na rynek trafił model Bulova Precisionist z najbardziej precyzyjnym mechanizmem kwarcowym na świecie. Granica błędu w jego przypadku wynosi 10 sekund w skali całego roku. Pod tym względem zegarki Bulova nie mają sobie równych.

Cechą charakterystyczną dla produktów marki Bulova jest również efektowny design. Mają one z założenia pełnić funkcję biżuteryjną. Zegarki Bulova wyróżniają się ciekawą stylistyką. Mowa tutaj przede wszystkim o modelach damskich. Przykładem jest kolekcja Bulova Diamond wykorzystująca niewielkie diamenciki.

Czy warto zdecydować się na zegarek Bulova?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że zegarek Bulova w roku 1971 wziął udział w misji Apollo 15 na Księżyc. Miał go ze sobą astronauta David Scott. Nie był to model stworzony z myślą o tej wyprawie, ale poradził sobie doskonale. Za zegarkami Bulova przepadał również prezydent USA Lyndon B. Johnson, który wybierał je na oficjalne prezenty Białego Domu.

Dzisiaj po zegarki marki Bulova chętnie sięgają kobiety i mężczyźni na całym świecie. Czasomierze te wyróżniają się wyjątkową precyzją działania i efektownym designem. Doskonale wypadają m.in. zegarki Bulova Precisionist z mechanizmem kwarcowym UHF i kopertą ze stali. Do wyboru są modele na pasku ze skóry naturalnej bądź stalowej bransolecie.

Oferta zegarków Bulova jest jednak o wiele szersza. Dlatego każdy znajdzie produkt odpowiedni dla siebie. To doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która ceni sobie wysoką jakość wykonania i przepada za stylowymi akcesoriami różnego rodzaju.