Przeznaczone dla najmłodszych dzieci body koszulowe pojawiły się w sklepach jakiś czas temu i szybko zdobyły dużą popularność. Rzeczywiście trudno przejść obok nich obojętnie. Są eleganckie, ale jednocześnie bardzo wygodne. Stanowią świetny wybór podczas bardziej oficjalnych okazji. Na jaki model warto się zdecydować?

Body koszulowe – w czym tkwi jego sekret?

Body koszulowe to w zasadzie połączenie body z elegancką koszulą. Jest to ubranko, które zdecydowanie robi wrażenie. Przyda się z pewnością podczas bardziej eleganckiej okazji np. wesela, pierwszych urodzin czy chrzcin.

Wielu rodziców zastanawia się, w co ubrać swoje dziecko, idąc na ważną uroczystość rodzinną. W końcu maluch na co dzień nosi raczej proste, bawełniane śpioszki czy kaftaniki. Body koszulowe jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. To ubranko efektowne wizualnie, ale jednocześnie bardzo wygodne dla malucha. Body koszulowe z powodzeniem zestawić można ze spodenkami np. w kolorze granatowym lub czarnym. W chłodniejsze dni warto też sięgnąć po sweterek.

Na jakie body koszulowe warto się zdecydować?

Tak naprawdę trzeba wziąć pod uwagę te same elementy, które liczą się w przypadku pozostałych ubranek niemowlęcych. Najważniejszą kwestią jest zawsze jakość wykorzystanego materiału. Warto stawiać na bawełnę wysokiej jakości. Nie można być ona zbyt sztywna i za cienka. Nie bez znaczenia jest także sposób zapinania ubranka. Najlepiej sprawdzają się tutaj bezniklowe napki zatrzaskowe, które nie drażnią delikatnej skóry dziecka. Body koszulowe często mają różne dodatki np. mankiety czy kołnierzyk. Również i te elementy nie powinny drażnić malucha.

Wybór eleganckich body koszulowych dla niemowląt jest na rynku coraz większy. Klasyczne modele są utrzymane w białej lub błękitnej kolorystyce. Na pewno warte uwagi są body koszulowe z muszką. Sprawdzą się doskonale podczas mniej i bardziej oficjalnych okazji. Bez problemu każdy rodzic znajdzie model odpowiedni dla swojego dziecka.