Wybór odpowiedniego źródła ogrzewania to niezwykle istotna kwestia, która wymaga uwzględnienie szeregu czynników, takich jak wydajność, opłacalność oraz spełnianie wymogów prawnych. Jednym z coraz częściej wybieranych rozwiązań do ogrzewania domów jednorodzinnych są piece na ekogroszek, które charakteryzują się wysokimi parametrami eksploatacyjnymi.

Czym jest ekogroszek? Czy zainwestowanie w piec zasilany tym paliwem stałym się opłaca? Wyjaśniamy!

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to paliwo stałe uzyskiwane z pokruszonego węgla kamiennego lub brunatnego, który następnie jest opłukany. Pozwala to na usunięcie z węgla miału, niepalnych frakcji i wszelkich szkodliwych substancji, które w innym przypadku zostałyby wyemitowane do atmosfery podczas procesu spalania. Ponadto podczas spalania ekogroszku powstają niewielkie ilości siarki, co pozwala na uniknięcie problemów ze zbyt dużą ilością popiołu w kotle.

Ekogroszek to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością w ostatnich latach. Wynika ona ze zwiększającej się świadomości ekologicznej oraz poszukiwania optymalnych rozwiązań w zakresie ogrzewania przestrzeni mieszkalnych. Chcąc uzyskać wysoką wydajność i opłacalność tego rodzaju systemów grzewczych, należy zadbać o spalanie ekogroszku w specjalnych piecach na ekogroszek, których zastosowanie zapewnia stworzenie odpowiednich parametrów spalania oraz pozwala na uzyskanie wysokiej wydajność i efektywności tego źródła ciepła. Kolejną istotną kwestią jest to, aby zakupiony piec na ekogroszek miał zagwarantowany serwis techniczny i posiadał gwarancję producenta, co pozwoli na korzystanie z usług profesjonalistów w przypadku wystąpienia ewentualnych problemów z ustawieniem sterownika czy wyregulowanie kotła.

Piec na ekogroszek – czy się opłaca?

Piece na ekogroszek to rozwiązanie, które może stanowić niezwykle opłacalny sposób na ogrzewanie inwestycji prywatnych i przestrzeni publicznych. Jednak, aby było to możliwe należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego, wysokiej jakości paliwa stałego ze sprawdzonego źródła – najlepiej wybieraj produkty polskie, których cena waha się od 600 do 900 złotych za tonę. Taki produkt będzie charakteryzował się wysoką kalorycznością, a jego wydajność będzie bardzo wysoka. Pozwoli to na efektywne ogrzewanie danej przestrzeni przy niewielkim nakładzie paliwa stałego, co przekłada się na generowanie niskich comiesięcznych rachunków za ogrzewanie, a to nie koniec zalet jakimi wyróżnia się ekogroszek. Zdecydowanie się na ten rodzaj paliwa stałego pozwala na zadbanie o środowisko oraz bezpieczeństwo domowników.