Ratownictwo medyczne to ciężka praca i do tego chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego ubrania ratowników muszą być wytrzymałe, wygodne i funkcjonalne jednocześnie. Jakie koszulki dla ratowników medycznych sprawdzają się najlepiej? Czym trzeba się kierować przy ich wyborze?

Najlepsze koszulki dla ratowników medycznych – czyli jakie?

Strój ratownika medycznego powinien być funkcjonalny, wygodny, wytrzymały i bezpieczny. Nie bez znaczenia jest zachowanie odpowiedniego komfortu termicznego. Dobra koszulka powinna oddychać, a więc ułatwiać odparowywanie potu w gorące dni. Z kolei, gdy akcja przeprowadzana jest w chłodne dni, koszulka powinna zapewniać optymalną temperaturę. W szafie ratownika powinny się znaleźć przede wszystkim ubrania z elementami odblaskowymi. Taką odzież można znaleźć w sklepie internetowym trzypiora.pl.

Czym cechują się dobre koszulki dla ratowników medycznych? Sporo zależy od materiału wykonania. Najlepiej stawiać na tkaniny wytrzymałe i rozciągliwe, które dopasowują się do ciała i pracują razem z nim. Co ciekawe, dość duże znaczenie ma także kolorystyka koszulki. W czasie akcji ratowniczej trzeba być dobrze widocznym dla uczestników wypadku i otoczenia np. nadjeżdżających pojazdów.

Koszulki dla ratowników medycznych – białe czy kolorowe?

Wciąż wielu osobom odzież medyczna kojarzy się jedynie z kolorem białym. Jednak wcale nie jest on w tym przypadku obowiązkowy. Okazuje się, że ratownicy medyczni mają spore pole do popisu podczas wybierania ubrań dla siebie. W wielu placówkach zdrowotnych kolorowe koszulki dla ratowników medycznych są nawet mile widziane. Zresztą ich popularność z roku na rok rośnie. Warto zatem eksperymentować. Nie da się ukryć, że ubrania czerwone, różowe czy pomarańczowe dodają energii do działania. Z kolei np. granat to barwa kojarząca się z profesjonalizmem.

Gdzie kupować koszulki dla ratowników medycznych?

Dzisiaj ratownicy medyczni czy przedstawiciele innych zawodów związanych ze służbą zdrowia nie powinni mieć większych problemów z zakupem odpowiedniego ubrania do pracy. Na rynku funkcjonują już nie tylko sklepy stacjonarne, ale i internetowe, które oferują szeroką gamę ubrań dla ratowników medycznych.

Przy zakupie koszulek dla ratowników medycznych najważniejsza jest ich wytrzymałość oraz wygoda użytkowania. Warto stawiać na ubrania wykonane z materiałów, które pozwalają skórze oddychać. Mile widziane są w tym przypadku tkaniny kolorowe oraz elementy odblaskowe.