Celofan jest efektownym materiałem, który idealnie nadaje się do pakowania różnego rodzaju produktów. Jest transparentny i lśniący. To właśnie temu zawdzięcza swoją dużą popularność na rynku. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć? Czym cechują się woreczki celofanowe?

Z czego produkuje się woreczki celofanowe?

Celofan jest rodzajem folii, która wytwarzana jest z polipropylenu, a więc popularnego tworzywa sztucznego. To materiał elegancki i bardzo dekoracyjny. Woreczki celofanowe są dość sztywne, błyszczące i szeleczące. Za sprawą przejrzystości ładnie eksponują walory różnych produktów. 

Woreczki celofanowe pełnią funkcję ozdobną, ale na tym nie koniec. Używane są w celu zabezpieczania produktów przed czynnikami zewnętrznymi. Nie przepuszczają one wody, kurzu czy wilgoci. Zapakowane w nie towary zachowują swój atrakcyjny wygląd i właściwości. Celofan jest ponadto materiałem dość wytrzymałym na rozdarcie czy rozciąganie. Może być barwiony i zadrukowany. 

Idealne do produktów spożywczych woreczki celofanowe 

Branża spożywcza często wykorzystuje woreczki z celofanu. To materiał, z którego tworzone są opakowania wielu różnych produktów. Celofan jest dopuszczony do kontaktu z żywnością, co przekłada się na jego szerokie zastosowanie. Często pakuje się do niego różne materiały sypkie. Wykorzystywany jest w przypadku słodyczy i wypieków różnego typu. 

Czekoladki czy cukierki w woreczkach celofanowych prezentują się bardzo atrakcyjnie. Dlatego są świetnym pomysłem na upominek. Celofan stosowany jest także w sektorze warzywno-owocowym. 

Opakowania celofanowe nie tylko na słodycze

Woreczki celofanowe idealnie nadają się również do eksponowania biżuterii. Tutaj zastosowanie znajdują przede wszystkim opakowania małe. Pakowane są w nie bransoletki, łańcuszki czy kolczyki. 

W wielu sklepach celofan służy także do pakowania artykułów piśmienniczych i papierniczych różnego typu. Często zapakowane są w niego ołówki, długopisy, flamastry i nie tylko.