Drinki bezalkoholowe świetnie sprawdzają się na imprezach z udziałem kobiet ciężarnych czy kierowców. Co ciekawe, chętnie sięgają po nie również miłośnicy alkoholi wysokoprocentowych. Spożywanie takich napojów nie jest szkodliwe dla zdrowia, a przy okazji pozwala na uniknięcie efektu kaca następnego dnia. Trudno więc dziwić się temu, że drinki bezalkoholowe są coraz popularniejsze.

Drinki bezalkoholowe podbiły rynek

Jeszcze do niedawna na imprezach różnego rodzaju napoje wysokoalkoholowe. Jedynymi propozycjami bezalkoholowymi były soki i napoje gazowane. Potem jednak na rynku pojawiły się drinki bezalkoholowe, które błyskawicznie podbiły serca imprezowiczów.

Z czego wynika rosnąca popularność tego typu trunków? Przede wszystkim coraz więcej osób wychodzi z założenia, że świetnie można się bawić również bez alkoholu. Niektórzy rezygnują z jego picia ze względu na stan zdrowia czy dietę. Wegetarianie i weganie zostaną abstynentami, bo do produkcji niektórych alkoholi wykorzystywana jest żelatyna. Okazuje się, że aż 20% osób pełnoletnich nie spożywa alkoholu. Dla ludzi dzisiaj na imprezie nie liczy się tylko moc serwowanych trunków, ale towarzystwo czy dobra muzyka. Z tego wynika również rosnące zainteresowanie drinkami bezalkoholowymi.

Dlaczego warto sięgać po drinki bezalkoholowe?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że alkohol pity w dużej ilości wpływa na ludzki organizm negatywnie. Oddziałuje również niekorzystnie na zachowanie człowieka. Osoby, które piją bezalkoholowe drinki, nie muszą się tym martwić. Te niekiedy działają nie tylko orzeźwiająco, ale i pobudzająco. Wszystko zależy od ich składu. Nie da się ukryć, że trunki bez alkoholu są również korzystniejsze dla sylwetki. Wynika to z ich mniejszej kaloryczności.

Jeśli mowa o drinkach bezalkoholowych to najlepiej sprawdza się w tym przypadku klasyka. Ludzie chętnie sięgają po słodko-kwaśno-miętowe Mojito o orzeźwiającym smaku, słodką, kokosowo-ananasową Pinacoladę, owocową Margaritę czy idealny na upalne dni Sex On The Beach.

Rynek bezalkoholowych trunków rozwija się od kilku lat bardzo prężnie na całym świecie. Dotyczy to również Polski. Dzisiaj trudno jest sobie wyobrazić menu jakiegokolwiek baru czy restauracji bez propozycji drinków bezalkoholowych. Serwowane są one także na imprezach organizowanych w domu. W zasadzie w smaku są one niemal do odróżnienia od klasycznych koktajli alkoholowych, a jednocześnie są o wiele zdrowsze, bo nie zawierają szkodliwego alkoholu.