Skompletowanie domowej apteczki to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać! Jest to bowiem niezbędny element wyposażenia każdego domu, będący jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa. Co powinna zawierać domowa apteczka i jakich elementów nie może w niej zabraknąć? Odpowiadamy!

Niezbędne leki i akcesoria medyczne powinny mieć w domu stałe miejsce. Wówczas znalezienie ich nie będzie stanowiło problemu w razie pilnej potrzeby czy konieczności uzupełnienie braków. Stanowczo jednak odradzamy trzymanie ich w łazience właśnie ze względu na wysoką wilgotność powietrza oraz w miejscach łatwo dostępnych dla dzieci. Kładziemy również duży nacisk na wykorzystywanie wyrobów medycznych najwyższej jakości, co pozwoli uniknąć wam niepotrzebnego stresu. Nie przedłużając… Jak skompletować apteczkę domową?

Materiały opatrunkowe

Komplet plastrów wodoodpornych, plastrów do cięcia czy plastrów z opatrunkiem to absolutna konieczność! Tego rodzaju akcesoria medyczne sprawdzą się w codziennym użytku, co więcej – warto je mieć zawsze przy sobie. W domowej apteczce nie powinno również zabraknąć jałowych kompresów gazowych, przylepców, bandaży czy opaski uciskowej.

Gdzie możesz zaopatrzyć się w narzędzia i akcesoria medyczne? Hurtownia medyczna – https://eplaster.pl/ – to odpowiedź na twoje potrzeby. Znajdziesz tam m.in. produkty do dezynfekcji rąk, ręczniki składane, ręczniki medyczne czy materiały opatrunkowe, a wszystko to… w konkurencyjnych cenach!

Skoro już wspomnieliśmy o materiałach opatrunkowych… nie moglibyśmy pominąć środków do odkażania ran. O skaleczenie czy otarcie wcale nie tak łatwo, a o świeże rany należy dbać. Co proponujemy? Zalecamy wam zaopatrzyć apteczkę mi.in. w specjalny spray do odkażania o działaniu kojąco-łagodzącym, który przyspieszy proces gojenia rany. Zadbaj, by znalazł się tam także specjalny środek do oparzeń.

Leki – co wybrać?

Leki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej apteczki – i szpitalnej, i domowej! Konieczne jest bowiem zaopatrzenie jej w leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwbiegunkowe. Jeżeli masz skłonności do występowania alergii, dobrze jest mieć również pod ręką podstawowe środki przeciwalergiczne. O czym jeszcze pamiętać? Między innymi o lekach łagodzących objawy grypy czy przeziębienia. Witaminy, krople do nosa, syrop na kaszel czy pastylki na ból gardła to konieczność.

Preparaty miejscowe

Stłuczenia czy obrzęki to często występujące objawy zwłaszcza u osób prowadzących stricte sportowy tryb życia. Miejscowe środki takie jak żele czy kremy o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym nie mogą zostać pominięte. Dlaczego o tym wspominamy? Niekiedy brak czasu uniemożliwia nam pójście do apteki, a konkretny lek potrzebny jest natychmiast. Warto mieć podstawowe akcesoria medyczne, by nie martwić się o nic więcej!

Sprzęt medyczny

I nie – nie mamy tutaj na myśli specjalistycznych urządzeń medycznych, a zaś narzędzia codziennego użytku. Bez względu na to czy posiadacie gromadkę maluchów, czy też nie -termometr musi koniecznie znaleźć się w domowej apteczce. Czego jeszcze nie powinno zabraknąć? Przede wszystkim ciśnieniomierza oraz inhalatora. Narzędzia medyczne mogą być bez problemu wykorzystywane również w domu, tym samym z pewnością zdadzą egzamin!

Domowa apteczka – o czym jeszcze pamiętać?

Warto bowiem wyznaczyć jedną osobę w domu, która będzie dokonywać regularnych przeglądów apteczki. Termin ważności niektórych specyfików potrafi być stosunkowo krótki, a używanie przeterminowanych leków nawet o kilka dni jest bezwzględnie zabronione. Jeżeli zauważyłeś, iż opakowanie jest zniszczone lub dany środek medyczny zmienił kolor, należy niezwłocznie go wyrzucić. Niepotrzebne leki możesz zanieść do apteki – tam znajdziesz specjalny pojemnik do utylizacji.