Dekoracja przestrzeni sprawia, że ta zyskuje zarówno w oczach mieszkańców, jak i gości. Okazuje się, że nie trzeba inwestować kilkuset złotych w gotowe dekoracje. Wystarczy wykorzystać i wyeksponować to, co masz, a także zainwestować w dobrej jakości, uniwersalne dodatki.

3 triki, dzięki którym dom zawsze będzie wyglądał przyjaźnie i ładnie

Pozytywnie na postrzeganie wizualne przestrzeni wpłyną:

 1. Obecność kwiatów — możesz wybrać doniczkowe lub cięte. Dodadzą świeżości i naturalnego wyglądu.
 2. Wykorzystanie sezonowych elementów — w okresie wiosennym warto stawiać np. na kwieciste zasłony, bieżniki czy podstawki.
 3. Stworzenie dekoracji z wielorazowych produktów — w tym wypadku najlepiej sprawdzą się woreczki np. w zielonym kolorze. Konkretne odcienie możesz dostosować do różnych okazji, np. ciemny do Bożego Narodzenia, a jasny do wiosny.

Połączenie powyższych trików pozwoli Ci uczynić przestrzeń estetyczną tanim kosztem i w szybki sposób.

Jak wykorzystać zielone woreczki do dekoracji?

Zielone woreczki wystarczy postawić na stole lub pod choinką, aby stanowiły estetyczną dekorację. Możesz również umieścić w nich światełka LED, które przy okazji stworzą nastrojową przestrzeń. Elementy, ułożone na stole, przy obiedzie, udekorują go, a także będą miały funkcję praktyczną — można w nich umieścić sztućce, serwetki czy drobne upominki dla gości. Elementy posłużą także do organizacji — np. kluczy czy. W woreczku będą one zabezpieczone przed zgubieniem się, a przy okazji będą dobrze wyglądały.

Z czego powstają woreczki zielone?

Na rynku znajdziesz woreczki zielone z:

 • juty – ten materiał jest sztywny i ceniony ze względu na surowy, naturalny wygląd. Co prawda różne odcienie zieleni nadają mu ciekawego i energetycznego charakteru, ale wciąż może być on niezwykle stonowany. Juta się nie gniecie, nie ulega destrukcji pod wpływem działania wody i zapewnia odpowiednią termoregulację produktom znajdującym się w sakiewce. Materiał jest w pełni kryjący;
 • organzy – organza jest materiałem częściowo transparentnym, dlatego ukazuje, co znajduje się w woreczku. Sztywna struktura sprawia, że się nie gniecie i zawsze wygląda elegancko;
 • tkaniny nonwoven – tkanina z włókien syntetycznych ma doskonałe właściwości w zakresie wytrzymałości i walorów estetycznych. Z łatwością przyjmuje barwniki, dzięki czemu nadruki prezentują się na niej doskonale, a z biegiem czasu nie ulegają zniszczeniom.

Woreczki występują w różnych odcieniach zieleni, w tym m.in. neonowym i oliwkowym. Każda sakiewka dobrej jakości jest wyposażona w sznureczki do ściągania. Dzięki nim produkty prezentują się estetycznie, a do tego są wygodne w użytkowaniu. Można w nich przechowywać nawet drobne rzeczy bez obaw o to, że wypadną i się zgubią.

Jak jeszcze wykorzystać woreczki zielone?

Woreczki zielone możesz wykorzystać do stworzenia wiosennych, wielkanocnych i świątecznych dekoracji. Można w nich umieścić pachnące kwiaty, jajeczka czy światełka LED, Sprawdzą się one również m.in. do:

 • zapakowania prezentów okolicznościowych – z okazji urodzin, rocznicy czy Walentynek,
 • pakowania upominków dla gości ślubów, chrztów czy przyjęć komunijnych,
 • organizacji przestrzeni w domu – w sakiewkach można przechowywać kosmetyki, biżuterię, perfumy, bieliznę, puzzle i wiele innych,
 • przygotowania wyzwań z okazji nadchodzącego adwentu,
 • zabaw sensorycznych dla najmłodszych – wystarczy włożyć do woreczka zielonego ryż, kaszę czy piasek, by pozwolić dziecku obcować z nowymi strukturami w bezpieczny sposób.

Fakt, że produkty są wielorazowe sprawia, iż można je wykorzystywać latami, na wiele różnych sposobów.