Baby shower to impreza, która jest organizowana dla przyszłej mamy na kilka tygodni przed narodzinami dziecka. Pomysł wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, jednak tradycja organizowania tego typu imprezy coraz częściej jest również wprowadzana na nasz rodzimy grunt. Na baby shower gromadzą się przyjaciele i rodzina, aby złożyć życzenia przyszłej mamie i dziecku oraz podarować prezenty. Spotkanie jest okazją do celebrowania nadchodzącej radości i dzielenia się nią z najbliższymi. Co jednak zrobić, jeśi po raz pierwszy zostałaś zaproszona na tego typu okazję i kompletnie nie masz pomysłu na prezent? Przeczytaj poniższy poradnik, a na pewno znajdziesz coś, co spodoba się przyszłej mamie!

Top 7 pomysłów na prezent z okazji baby shower

Ponieważ baby shower to uroczystość związana z narodzinami dziecka, to prezent powinien być związany z potrzebami dziecka lub rodziców. Oto kilka propozycji prezentów na baby shower:

  1. Koszyk z produktami dla niemowląt, czyli zestaw zawierający pieluszki, ubrania, chusteczki, kocyki i inne akcesoria, które mogą być przydatne dla rodziców noworodka.
  2. Album fotograficzny do wyklejania zdjęciami i z miejscem na dopisanie komentarzy – tradycyjny album może być prezentem na baby shower. Rodzice będą mogli w nim przechowywać wspomnienia z pierwszych miesięcy lub lat życia dziecka, a potem oglądać te zdjęcia razem ze swoim maluszkiem!
  3. Kocyk lub śpiworek dla maluszka: wybór ciepłego, miękkiego koca lub śpiworka dla niemowląt z pewnością ucieszy rodziców i zapewni komfort dziecku. Pamiętaj, by wybrać dobry jakościowo produkt. Zwróć uwagę na to, by był wykonany z naturalnej tkaniny, która posiada odpowiednie certyfikaty.
  4. Wygodny fotel do karmienia: jeśli mama planuje karmić piersią, wygodny fotel do karmienia może być bardzo pomocny. Na karmieniu spędza się długie godziny, dlatego bardzo ważne jest, by mieć możliwość odciążyć w jego czasie plecy. Przyszła mama będzie zachwycona!
  5. Ubranka dla niemowląt: aktualnie na rynku jest bardzo duży wybór ciekawych, stylowych ubrań dla niemowląt. Masz możliwoć kupienia pięknych ciuszków polkich marek – jeśli uda Ci się wybrć co wyjątkowego, przyszła mama będzie Ci dodatkowo wdzięczna, bo może dzięki temu pozna markę, do której chętnie będzie wracać po kolejne ubranka 🙂
  6. Książki dla dzieci: czytanie dziecku od pierwszych dni życia bardzo dobrze wpływa na jego rozwój. Kupno książeczki dosposowanej do wieku niemowlęcego będzie świetnym pomysłem na prezent. Dodatkowo będzie to mobilizacja to wspólnego spędzenia czasu rodziców z maluszkiem.
  7. Bon na domową sesję noworodkową – to nie tylko piękna pamiątka dla rodziców, ale również niezwykły sposób na uwiecznienie pierwszych chwil życia dziecka. Podczas sesji noworodkowej lifestyle, fotograf uwieczni nie tylko maluszka, ale również rodzinę, w ciepłej i przyjaznej atmosferze domowego zacisza. To świetna okazja, aby w sposób profesjonalny uwiecznić te wyjątkowe chwile. Na baby shower przyzła mama zazwyczaj otrzymuje upominki, które przydadzą się w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka. Domowa sesja noworodkowa to prezent, który będzie się cieszył przez wiele lat, a nawet pokolenia. Zanim jednak dokonasz zakupu, podpytaj przyszłej mamy, jaki styl fotografii najbardziej jej się podoba i na tej podstawie wybierz fotografa. Przeszukaj internet, koncentrujc się na loklizacji, w której mieszka przyszła mama (kiedy wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „sesja noworodkowa Warszawa„, w wyniku otrzymasz listę fotografów, którzy oferują swoje uługi właśnie w tym mieście), sprawdź media społecznościowe. Na pewno uda Ci się wyszukać wyjątkową ofertę!

Warto pamiętać, że wybierając prezent na baby shower, trzeba zastanowić się, czego przyszła mama i tata potrzebują. Dobrym pomysłem jest także zapytanie o preferencje i potrzeby przyszłych rodziców. W każdym przypadku, najważniejsze jest, aby prezent był przemyślany i miał dla przyszłych rodziców i ich dziecka szczególne znaczenie.