Osiemnastka to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez w życiu. Nastolatek przeżywa ją już na wiele miesięcy wcześniej, a wraz z nim cała rodzina. Włączcie się we wspólne przygotowywania zabawy, która będzie niezapomniana. Pomysłów na świętowanie tego wyjątkowego dnia jest naprawdę sporo. Kilka inspiracji znajdziesz poniżej.

Osiemnastka w kryminalnym klimacie

Bardzo ciekawym pomysłem na zorganizowanie imprezy osiemnastkowej jest osadzenie jej w kryminalnych realiach. To ostatnio modny i lubiany sposób na zabawę inspirowaną ulubionymi, kultowymi serialami i filmami młodzieżowymi. Jak ją zaaranżować? Na pewno trzeba zaopatrzyć się w gadżety takie jak kajdanki, policyjne czapki, okulary. Zaproszenia mogą formą nawiązywać do krzykliwych artykułów z gazet czy listów gończych. Bez trudu znajdziesz tematyczne serwetki na 18 urodziny, balony czy girlandy, a salon zamieni się w więzienną celę lub posterunek policji.

Impreza przebierana

Przebranie na imprezie to okazja do wyrażenia siebie i poznania swoich znajomych z zupełnie innej strony. To także świetny pomysł na to, aby nieco zmienić swój codzienny wizerunek. A kiedy będzie ku temu lepsza okazja, niż podczas świętowania osiemnastki?

Ustal ze swoimi znajomymi, w co się przebierzecie. Niech będzie to wiadome już na etapie rozdawania zaproszeń, bo ich styl także może nawiązywać do motywu przewodniego imprezy. Hawajska ze strojami hula i kolorowymi naszyjnikami z kwiatów? Wojskowa z mundurami? A może sukienki i garnitury z lat 80.? Tak naprawdę w tę noc może wydarzyć się wszystko!

Luksusowa impreza glamour

Ten styl szczególnie podoba się młodym kobietom. Jeżeli dziewczyna świętuje osiemnastkę, bardzo często chce, aby był to dzień niezwykły i niezapomniany. Odrobina luksusu sprawi, że na pewno taki będzie! Pomysłem na zaaranżowanie ekskluzywnego przyjęcia jest obwieszenie pomieszczenia złotymi i srebrnymi balonami, girlandami w odcieniu perłowego różu, konfetti, brokatem. Na pewno znajdziesz utrzymane w takim samym stylu nakrycia stołu – kubeczki i talerzyki. Ciekawe wygląda również wszystko, co ma kształt diamentów i innych drogocennych kamieni.

Na imprezie osiemnastkowej wszystko kręci się wokół osiągnięcia przez solenizanta pełnoletniości. Warto, aby motywy czy dekoracje nawiązywały stylistycznie i graficznie do tego, prezentując np. liczbę 18 czy inne kojarzące się z dorosłością. Jednak jak widzisz, dobór akcesoriów jest bardzo duży i swobodnie możesz decydować o ich wyborze.