Prowadzisz zdrowy styl życia, jesteś świadomym konsumentem i zawsze szukasz rozwiązań, które gwarantują najwyższą jakość? Jak pewnie wiesz weryfikacja zapewnień producenta to gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa. Poznaj fakty i mity o butelce z filtrem i postaw na sprawdzone rozwiązanie od polskiej marki!

Na wstępie odpowiedzmy sobie na pytanie, czym właściwie jest butelka wielokrotnego użytku? Na przykładzie butelki filtrującej Soft od polskiej marki Dafi. To lekkie, poręczne i niezwykle trwałe rozwiązanie, które usunie nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, delikatnie podniesie jej pH (pamiętaj, że alkaliczna woda pozwala skutecznie walczyć z zakwaszeniem organizmu) oraz pozostawi niezmienioną ilość minerałów w niej występujących (głównie magnez oraz wapń). Butelka filtrująca jest dostępna w trzech wygodnych pojemnościach (0,3 l, 0,5 l, oraz 0,7 l). Warto również wiedzieć, że jej skuteczność została potwierdzona przez oficjalne badania prestiżowych instytucji (posiada certyfikaty). Ale to nie wszystko. Poznaj fakty i mity!

1) Butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET? FAKT!

Ekologiczna butelka filtrująca jest wielokrotnego użytku, została stworzona z materiału przeznaczonego do kontaktu z żywnością zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

2) Czy butelka z filtrem jest jednorazowa? MIT!

Butelka filtrująca jest wielokrotnego użytku, jedynym wymiennym elementem jest filtr węglowy.

3) Czy butelka filtrująca może zawierać szkodliwy Bisfenol A? MIT!

Butelka z filtrem od polskiej marki Dafi jest wolna od Bisfenolu A i ftalanów. Warto wiedzieć, że badania zostały przeprowadzone przez niezależną instytucję.

4) Czy butelka wielokrotnego użytku może być poddawana recyklingowi? FAKT!

Dzięki butelce z filtrem ograniczysz zużycie jednorazowych opakowań, ponieważ jednym z jej celów jest właśnie zniwelowanie odpadów. Jednak jeśli dojdzie do zniszczenia butelki filtrującej, możesz dać jej drugie życie poprzez recykling tworzyw sztucznych.

5) Czy woda w butelce filtrującej zawsze jest świeża? FAKT!

To ty kontrolujesz wodę w butelce z filtrem, pamiętaj, aby zużyć ją w ciągu 12 godzin od napełnienia butelki. Dzięki temu masz pewność, że będzie ona nie tylko smaczna, ale i świeża.

6) Czy filtr węglowy jest bezpieczny dla zdrowia? FAKT!

Filtr węglowy to w 100% naturalne medium filtrujące, które powstało z łupin orzecha kokosowego. Dzięki temu jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

7) Czy filtrowana woda kranowa jest pozbawiona minerałów? MIT!

Filtr węglowy usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, a przy okazji pozostawia niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących (głównie magnez oraz wapń).

Co jeszcze warto wiedzieć? Wejdź na stronę blog.dafi.pl i poznaj to wyjątkowe rozwiązanie (ekologiczna butelka z filtrem).