Nic tak nie upiększa pokoju dziennego, jak odpowiednio dobrane dodatki. Nierzadko wystarczy wprowadzić kilka elementów dekoracyjnych, aby przeprowadzić metamorfozę pomieszczenia. Wiele możliwości aranżacyjnych dają eleganckie obrazy do salonu. Utrzymane w różnorodnych stylach pasują do każdej aranżacji. Stąd właśnie ich popularność. Nie wiesz, jakie małe dzieła sztuki dopasować do najważniejszego pomieszczenia? Czytaj dalej, a wybór stanie się dużo prostszy.

Jak wybrać właściwe eleganckie obrazy do salonu?

Dekoracje pokoju dziennego w postaci obrazów to ponadczasowe rozwiązanie, które nieustannie dominuje w wielu domach i mieszkaniach. Choć mogą kojarzyć się z klasycznymi aranżacjami, jak najbardziej pasują do nowoczesnych kompozycji. Wystarczy zadbać, aby przedstawiana tematyka została właściwie dopasowana do stylu wykończenia wnętrza. A jeśli eleganckie obrazy do salonu oprawione są w ramę, ta również musi współgrać z wystrojem.

Mając do czynienia ze staromodnym pomieszczeniem, można zdecydować się na obrazy przedstawiające krajobrazy lub motywy kwiatowe. Z kolei z nowoczesnym bądź minimalistycznym stylem współgrają geometryczne i abstrakcyjne wzory. Możliwości jest naprawdę wiele. Zwolennicy małej galerii w salonie z łatwością są w stanie znaleźć coś dla siebie.

Jak wieszać eleganckie obrazy do salonu?

Motyw przewodni ściennej galerii w pokoju to wyłącznie jedna strona medalu. Wybierając eleganckie obrazy do salonu, trzeba uwzględnić odpowiednie miejsca, w których zawisną. Liczy się głównie wielkość ściany. Do niej dopasuj wymiary poszczególnych elementów dekoracyjnych.

Pamiętaj, że nie musisz wybierać wyłącznie obrazów o jednej wielkości. Oryginalną kompozycję stworzysz poprzez zakup kilku wariantów w różnym formacie. Decydując się na takie rozwiązanie, zadbaj o ich właściwe ułożenie, choćby poprzez wymieszanie. Uszeregowanie do najmniejszego do największego lub na odwrót to niekoniecznie dobry pomysł.