Wykonany z metalu regał industrialny sprawdza się doskonale w niemal każdym pomieszczeniu. Ustawić go można w sypialni gabinecie, salonie, a nawet łazience. To mebel niezwykle uniwersalny i praktyczny. Trudno dziwić się temu, że od wielu lat regały industrialne nie wychodzą z mody.

Jaką funkcję pełni regał industrialny w salonie?

W salonie zadaniem regałów jest przede wszystkim eksponowanie książek i innego rodzaju przedmiotów – często ważnych dla domowników. Nie ma w tym nic dziwnego, po pokój dzienny to miejsce, w którym gości się rodzinę i znajomych. Metalowe regały stanowią doskonałe uzupełnienie w zasadzie każdego wystroju salonu. Warto postawić na mebel wykonany z cienkich prętów. Wtedy to ustawione na półkach przedmioty będą przyciągać wzrok. Sam regał zejdzie nieco na drugi plan.

Regał industrialny w gabinecie – to jest to!

Nie da się ukryć, że regały industrialne to doskonały wybór do gabinetu. Obecnie coraz więcej osób pracuje zdalnie np. z własnego domu. Wtedy mebel pozwalający na przechowywanie różnego rodzaju książek, segregatorów itd. to naprawdę doskonałe rozwiązanie. Dodatkowo takie tło świetnie prezentuje się w czasie zdalnych spotkać. Także i w gabinecie warto zdecydować się na nieco lżejsze wizualnie meble. Sporą ofertę regałów industrialnych można znaleźć np. w sklepie internetowym https://sw-design.pl/regaly.

Czy regał industrialny to dobry wybór do łazienki?

Zaskoczyć wiele osób może fakt, że metalowe regały industrialne coraz częściej wykorzystywane są także w łazienkach. Wynika to w dużej mierze z ich dużej wytrzymałości i wodoodporności. Stanowią świetne uzupełnienie różnego rodzaju aranżacji – loftowych, nowoczesnych, modernistycznych. Kosmetyki ustawione na półkach są zawsze łatwo dostępne, a sam mebel stać się może centralnym punktem wystroju łazienki. Wcale jednak nie musi być to duży regał. Sporo zależy od wielkości pomieszczenia.

Industrialny regał metalowy, a może metalowo-drewniany?

Na rynku spotkać się można z industrialnymi regałami metalowymi, ale większą popularnością cieszą się chyba meble stanowiące połączenie metalu z drewnem. Taka kombinacja nadaje wnętrzu nieco ciepła i przytulności.

Nie jest prawdą to, że metalowe meble są mało estetyczne i nieciekawe. Jest wręcz przeciwnie – industrialne regały robią naprawdę ogromne wrażenie. Często wyróżniają się ciekawym rozmieszczeniem półek lub nietuzinkowymi kombinacjami kolorystycznymi. Dlatego nie zapowiada się, aby szybko miały wyjść z mody.