Bycie fit to marzenie wielu osób. Fit oznacza bycie w formie, czyli jest nią osoba o prawidłowej wadze, dobrej kondycji i właściwych wynikach zdrowotnych. Osoba fit dba o to, by być aktywną fizycznie i… odżywiać się w odpowiedni sposób. Sprawdź, co warto robić, by zachować dobrą formę.

Zacznij od planu

Każde przedsięwzięcie ma większą szansę na powodzenie, gdy towarzyszy mu dobre zaplanowanie. Zacznij więc od ustalenia celu i podzielenia go na kilka etapów. Dzięki temu poszczególne, mniejsze cele staną się bardziej realne i łatwiej będzie Ci spełniać je jeden po drugim.

Drugi ważny krok w zakresie planowania wdrożenia zdrowego stylu życia, to przeanalizowanie swojego planu dnia. Codzienny harmonogram powinien uwzględniać przygotowanie zdrowych posiłków, odpowiednią porcję ćwiczeń i czas na relaks. Może też uda Ci się wprowadzić codzienną dawkę ruchu bez treningów – np. krótki spacer do pracy zamiast podróżowania autobusem.

Jedz zdrowo i w zróżnicowany sposób

Dieta ma ogromny wpływ na Twoją sylwetkę i funkcjonowanie całego organizmu. Zdrowa dieta zawiera świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż, chude mięso, nabiał i ryby. Należy przy tym pamiętać, że zgodnie z zaktualizowaną piramidą zdrowego żywienia, warzywa i owoce powinny stanowić podstawę jadłospisu każdego człowieka.

W zachowaniu dobrej formy i przyswajaniu odpowiedniej dawki warzyw i owoców pomogą Ci soki fit. Ofertę dopasowaną do swoich potrzeb znajdziesz na stronie: http://fit-juice.pl/. Soki fit to najwyższa jakość produktów pochodzących od lokalnych dostawców. Jedna butelka soku zawiera aż półtora kilogramów owoców i warzyw, co czyni z niej prawdziwą bombę witaminową. Przygotowane przy użyciu metody cold press (tłoczenia na zimno) soki nie zawierają żadnych dodatków do żywności ani konserwantów, a jedynie cenne dla zdrowia polifenole i witaminy. W Fit Juice masz pełną wolność wyboru – możesz wybrać soki dostosowane do Twoich potrzeb, skomponować własny zestaw soków lub zamówić gotową dietę sokową.

Włącz aktywność fizyczną do swej codzienności

Bycie fit oznacza też włączenie do swojego życia regularnych ćwiczeń fizycznych. Aktywność fizyczna pozwoli zwiększyć gęstość kości, poprawić wrażliwość tkanek na insulinę oraz uchronić przed przybieraniem na wadze. To jeszcze nie wszystko. Regularny ruch poprawia też samopoczucie i pozwala zachować równowagę.

Najważniejsze jednak, by nie zmuszać się do ćwiczeń fizycznych. Istotne jest, by znaleźć wysiłek fizyczny, który sprawia Ci przyjemność i daje satysfakcję. To nic złego, jeśli ćwiczenia na siłowni czy wyczerpujące dyscypliny sportowe nie są dla Ciebie. Stworzona dla Ciebie może być jazda na rowerze, marszobieg po ulubionej trasie lub regularne chodzenie na basen. Trening, na który pójdziesz z przyjemnością, przyniesie Ci więcej korzyści niż zmuszanie się do nielubianej aktywności. Mniej prawdopodobne też, że będziesz szukać wymówek i opuścisz ćwiczenia. Dobrze dobrana dieta oraz aktywność fizyczna sprawią, że bycie fit przyjdzie Ci z większą łatwością, niż myślisz.