Skórzane dodatki są chętnie wybierane i pożądane przez niemal wszystkich mężczyzn. Dlatego też, w porach jesiennych i zimowych, zdecydowana większość panów stawia na rękawiczki skórzane. Skóra od zawsze kojarzy się z elegancją i luksusem, a właściwie dobrane, wykonane z niej akcesoria mogą podkreślić każdą stylizację. Jak nosić rękawiczki skórzane męskie? Czym kierować się podczas ich zakupu? Czytaj dalej i poznaj nasze rady.

Jak wybrać skórzane rękawiczki?

Funkcja, jaką powinny pełnić rękawiczki, jest w istocie bardzo prosta – muszą chronić przed chłodem. Męskie rękawiczki skórzane doskonale poradzą sobie z tym zadaniem, jednak należy pamiętać także o tym, że wybrany model musi być wygodny w użytkowaniu. Istnieje wiele typów skór, z których produkuje się rękawice, ale szczególną sympatią użytkowników cieszy się skóra jagnięca. To dobry wybór ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne, a także elegancki połysk. Na zimowe pory warto postawić na modele, które posiadają dodatkowe ocieplenie.

Przy wyborze rękawiczek zwróć uwagę na kolor – najlepiej dobrać go na podstawie takich elementów garderoby, jak czapka i szalik, jednak dobrym posunięciem będzie też dopasowanie go do odcienia paska do spodni lub butów.

Postaw również na model, który ułatwi Ci codzienne funkcjonowanie – możesz wybrać rękawiczki przeznaczone do prowadzenia samochodu lub takie, które umożliwią Ci swobodne korzystanie z urządzeń mobilnych. Takie wersje znajdziesz np. w e-sklepie Kalta, gdzie czeka na Ciebie niezwykle szeroki asortyment – na pewno znajdziesz tam idealną dla siebie parę rękawiczek.

Jak modnie nosić męskie rękawiczki skórzane?

Istotą każdej męskiej stylizacji jest spójność i harmonia wszystkich jej elementów. W związku z tym najprostszym pomysłem jest połączenie rękawiczek z płaszczem. Jeśli zatem nosisz czarne okrycie, masz pełną dowolność przy wyborze koloru rękawiczek – każde będą wyglądały świetnie. W przypadku pozostałych kolorów płaszcza lepiej postaw na prostotę, czyli czarne lub brązowe modele.

Rękawiczki skórzane męskie, które noszone są w formalnych zestawieniach, powinny być jak najbardziej minimalistyczne – zdobienia lepiej prezentują się w casualowych stylizacjach. Musisz pamiętać także o tym, że skórzane dodatki są w dużej mierze uniwersalne i pasują do wielu materiałów. Zawsze powinny być jednak zadbane – regularne stosowanie środków pielęgnacyjnych sprawi, że nie utracą blasku.