Skórzany portfel to marzenie wielu osób. Jest oznaką prestiżu, a poza tym warto docenić jego niezwykłą atrakcyjność wizualną. Można z niego korzystać przez bardzo długi czas. Wraz z biegiem miesięcy nie pojawiają się na nim żadne ślady użytkowania. Najważniejszą informacją dla posiadaczy takich portfeli jest jednak ich regularna pielęgnacja. Istnieją pewne metody, dzięki którym można wydłużyć żywotność damskich portfeli skórzanych oraz cieszyć się ich wspaniałym wyglądem.

Portfele damskie – jak zająć się ich pielęgnacją?

Nie wszyscy muszą wiedzieć jak zająć się pielęgnacją skórzanych portfeli. Posiadając portfele damskie ze skóry warto pamiętać przede wszystkim o takich metodach, jak:

  • konserwacja portfeli minimum raz na kwartał – jeśli użytkowniczki chcą, aby portfel damski wyglądał elegancko i był odporny na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych należy je zabezpieczyć jeszcze przed pierwszym użyciem. Przydatna może okazać się bezbarwna pasta do butów. Można ją kupić w każdym sklepie obuwniczym i wcale nie kosztuje majątku. Odrobina pasty powinna być regularnie wcierana w portfele damskie przy pomocy zwykłej ściereczki. Alternatywą może być gliceryna. Jeśli jest to skóra lakierowana lepszym wyborem okaże się oliwa z oliwek,
  • usuwanie zanieczyszczeń – portfel damski ze skóry może być podatny na pojawianie się zanieczyszczeń i zabrudzeń. Trzeba pamiętać o ich regularnym usuwaniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o kosmetyki lub jedzenie. Można do tego wykorzystać mieszankę wody z octem, a błędnym rozwiązaniem okaże się mydło,
  • zmoczone portfele powinny być dobrze wysuszone – to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, która sprawdza się np. po silnych opadach deszczu. Portfel powinien być suszony w temperaturze pokojowej.

Dostosowanie się do powyższych zasad sprawi, że portfele damskie przez cały czas będą wyglądały jak nowe. Urzekną użytkowniczki swoją elegancją i pięknem.

Pielęgnacja damskich portfeli – grunt to udane przygotowania

Jeśli portfel damski ma być poprawnie wyczyszczony i pielęgnowany trzeba się do takich czynności odpowiednio przygotować. Większość preparatów czyszczących znajduje się w gospodarstwach domowych i nie trzeba w nie inwestować dodatkowych pieniędzy. Na samym początku warto wybrać wysokiej klasy portfel ze skóry, np. ze strony www.skorzany.com i sprawić sobie wyjątkowy prezent (można go kupić osobie bliskiej na prezent urodzinowy lub świąteczny). Po zakupieniu wymarzonego portfela pozostaje wyposażyć się w ściereczkę, delikatne preparaty czyszczące przeznaczone do pielęgnacji skórzanego materiału i unikać silnych środków chemicznych.

Pielęgnacja damskich portfeli ze skóry – podsumowanie

Portfele damskie ze skóry mają wiele zalet, ale będą służyć użytkowniczkom przez lata jedynie wtedy, gdy wykona się właściwe czynności pielęgnacyjne i będzie się je powtarzało minimum raz na kilka tygodni lub miesięcy. Portfel damski powinien być regularny czyszczony z zabrudzeń i zanieczyszczeń, a poza tym bardzo dokładnie wysuszony po rzęsistych opadach deszczu. Tym samym zainteresowane panie uodpornią swoje portfele na pojawianie się śladów użytkowania oraz uszkodzeń. Do konserwacji przyda się bezbarwna pasta do butów lub oliwa z oliwek. Wiele zależy od tego, jaki to będzie typ portfela skórzanego, dlatego należy się przyłożyć do ostatecznego wyboru i pod tym kątem dobrać właściwe środki pielęgnacyjne. Nie będą to zbyt kosztowne zakupy, a żywotność portfeli znacznie się wydłuży, nawet w trakcie intensywnego użytkowania.