Jak umyć sobie plecy
Jak umyć sobie plecy

Większość ludzi na pytanie – Czy potrafisz umyć sobie sam plecy – odpowie, że nie. Nie bez użycia odpowiednich przyborów do mycia. Nie jest to nic dziwnego. Z technicznego punktu widzenia ograniczają nas zbyt krótkie ręce oraz zasięg ruchów, którymi dysponujemy chcąc sięgnąć w tył naszego ciała. Oczywiście istnieją osoby, który potrafią sięgnąć w każdy obszar swoich pleców. Szczególnie osoby szczupłe, wygimnastykowane i rozciągnięte nie powinny mieć problemów z tym, aby skutecznie umyć sobie samemu plecy. Jednak takie osoby stanowią znaczną mniejszość. Osoby nieco rozbudowane lub, osoby, które nie są szczupłe zdecydowanie nie będą miały szans dotarcia. Również osoba, które nie są odpowiednio rozciągnięte będzie ciężko sięgnąć w każdy zakamarek naszych pleców.

Nie powinniśmy jednak zaniedbywać higieny części ciała oplatującej kręgosłup. Plecy wymagają zdecydowanie dokładnego mycia, a same opłukanie ich strumieniem z prysznica lub wymoczeniem w wannie to zdecydowanie za mało. Pamiętajmy, że plecy to część ciała, która jest narażona bardzo często na pocenie się. Dodatkowo plecy to przecież część ciała, którą cały czas się opieramy siedząc, leżymy na niej, często opieramy się plecami nawet stojąc.

Osoby szczególnie aktywne powinny dbać o to by myć regularnie i dokładnie cały obszar pleców. Niedostateczna higiena tej części ciała może doprowadzić nawet do różnych zazwyczaj niegroźnych przypadłości związanych z bakteriami i nie tylko – jak na przykład potówki, lub krępujące wypryski.

Czym myć plecy?

Gąbka do mycia pleców

Rozwiązaniem jest po prostu przedłużenie naszej ręki w postaci gąbki do mycia pleców. Jest to gąbka, która jest zamontowana na specjalnym, plastikowym uchwycie. Propozycji tego typem gąbek mamy bardzo dużo. Krzywizna uchwytu jest w różnych wydaniach, dzięki czemu nie powinniśmy mieć wyboru z odpowiednim wyborem czym czyli dokładnie umyć fragmentu naszego ciała gdzie nie docierają po prostu nasze dłonie. Możemy i nawet powinniśmy wybrać odpowiednią szorstkość gąbki. Każdy ma inną skórę, o innej wrażliwości.

Przed myciem pleców należy naszą gąbkę najpierw porządnie zwilżyć wodą na przykład pod strumieniem prysznica, który bierzemy. Następnie powinniśmy użyć środka do mycia, którego używamy do mycia ciała, może być to po prostu mydło, żel pod prysznic. Rozważmy czy do mycia pleców nie wybrać innego środka mycia niż do reszty ciała. Szczególnie jeśli mamy na przykład w tej części ciała problemy skórne jak trądzik, przesuszająca lub przetłuszczająca się skóra, podrażnienia, alergie itp.

Pamiętajmy, aby dbać o czystość naszej gąbki i przemywać ją po myciu naszego ciała. Regularnie też wymieniajmy naszą gąbkę do pleców.

Warto dodać, abyśmy na początku przetestowali czy szorstkość gąbki, którą wybraliśmy jest odpowiednia. Łatwo bowiem nabawić się podrażnień przez zbyt mocne tarcie lub nieodpowiednio szorstką powierzchnię gąbki.