Przetwory to doskonały sposób na zachowanie dobroczynnych właściwości owoców przez cały rok. Najczęściej używane są do smarowania pieczywa, choć doskonale sprawdzają się jako dodatek do deserów, ciast, naleśników, a nawet słodzenia herbaty. W sklepach można znaleźć produkty o przeróżnych składach. Zastanawiasz się, jak spośród bogatej oferty wybierać te wysokiej jakości? Oto kilka cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą Ci się podczas zakupów.

Jak wybierać wysokiej jakości przetwory owocowe?

Wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej zdrowego odżywiania i negatywnego wpływu przetworzonych produktów na zdrowie, coraz większą wagę wiele osób przywiązuje do składu artykułów spożywczych. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze wysokiej jakości przetworów owocowych.

1. Zawartość owoców

Dobrej jakości przetwory powinny być wytworzone z jak najwyższej ilości owoców. Ich zawartość powinna być nie mniejsza niż 50 g na 100 g gotowego wyrobu.

2. Substancje słodzące

Podczas zakupów zwróć uwagę, czym został posłodzony produkt. Często dżemy zawierają biały cukier. Po takie artykuły nie należy sięgać. Najlepszym wyborem będą przetwory owocowe, które mają w składzie syrop z agawy lub ekologiczny cukier trzcinowy. Ten ostatni stał się w ostatnich latach bardzo popularny.

3. Konserwanty

Wysokiej jakości produkty nie powinny zawierać nie tylko konserwantów, ale także sztucznych dodatków.

4. Substancje zagęszczające

Jeśli w składzie przetworów znajdziesz pektynę, nie obawiaj się tej substancji. To bezpieczny dodatek do żywności, który nadaje odpowiednią konsystencję.

Gdzie kupić wysokiej jakości przetwory owocowe?

W sklepach online coraz częściej pojawiają się artykuły o naturalnym składzie, pozbawione konserwantów i innych sztucznych dodatków. Wybieraj sprawdzone i zaufane miejsca, w których oferowane przetwory są ekologiczne i smakują, jak te, które można przygotować w domu. Opatrzone elegancką etykietką i ładnie opakowane mogą być świetnym pomysłem na upominek dla bliskiej osoby przy różnych okazjach.