White bicycle standing in park. Morning fitness, loneliness. Outdoors.

Nadchodzący wiosenny sezon chcesz rozpocząć z radością i optymizmem? Pomóc Ci w tym może rower, który zastąpi Twój dotychczasowy środek transportu. Planujesz jego zakup, lecz nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, kupując damski rower miejski? Poniżej zebraliśmy kilka istotnych wskazówek, które pomogą Ci w podjęciu najlepszej decyzji.

Rodzaj ramy

Ramy rowerów miejskich wykonywane są najczęściej z dwóch materiałów – z aluminium i stali. Który z nich jest lepszy? Pierwszy z nich charakteryzuje się niską masą oraz wysoką sztywnością. Z kolei ramy stalowe cenione są ze względu na swoją trwałość oraz zdolność tłumienia drgań, co podnosi ogólny komfort jazdy. Jak widzisz, każde z tych rozwiązań ma swoje niepodważalne plusy, przez co trudno jest wybrać najlepszy wariant. Powinno to zależeć przede wszystkim od Twoich oczekiwań w stosunku do roweru oraz sposobu, w jaki zamierzasz go użytkować.

Rower miejski damski – koła 26 czy 28 cali?

Damskie rowery miejskie najczęściej wyposażone są w koła o średnicy 26 lub 28 cali. Jak dokonać odpowiedniego wyboru? Zwróć uwagę na budowę swojego ciała. Rowery o mniejszych kołach polecane są przede wszystkim niższym kobietom. Warto wziąć pod uwagę, że taki model jest łatwiejszy w manewrowaniu, przenoszeniu czy wnoszeniu roweru po schodach. Należysz do grona pań o średnim lub wyższym wzroście? Postaw więc na rower miejski damski, z kołami o średnicy 28 cali – z pewnością nie pożałujesz swojego wyboru!

Dodatkowe wyposażenie

Dodatki i gadżety to coś, co niemal każda kobieta kochają najbardziej! Warto zatem przy wyborze swojego wymarzonego roweru zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które mogą wpłynąć na komfort jego użytkowania. Pierwszą i podstawową kwestią są błotniki, które skutecznie ochronią Twoje ubranie przed zachlapaniem w trakcie jazdy, szczególnie deszczową porą. Bardzo ważnym elementem jest także ochrona łańcucha, najlepiej pełna, która całkowicie go zamyka. W ten sposób uchronisz swoją garderobę przed zabrudzeniami z łańcucha.

Co jeszcze przyda Ci się podczas codziennej jazdy rowerem? Zdecydowanie koszyk lub bagażnik! To właśnie tam umieścisz swoją torbę, plecak lub drobne zakupy. Mimo że bagażnik w wielu modelach nie jest podstawowym wyposażeniem, zwróć uwagę, czy rama posiada punkty mocowania, pozwalające na jego montaż. Dzięki temu zamocujesz dowolny bagażnik, który podniesie Twój komfort i wygodę w trakcie użytkowania roweru.