Banknot 100zł jest kolejnym po banknocie 50zł oraz przed banknotem 200zł. Jest bardzo powszechnym banknotem. Opiszemy w skrócie oraz przedstawimy jak wygląda 100zł.

Banknot ten ma szerokość dokładnie 138mm czyli 13,8 cm
Wysokość to dokładnie 68 mm czyli 6,8 cm

Najbardziej charakterystycznym symbolem z przodu jest portret polskiego króla Władysława II Jagiełły, który panował od 1377 do 1381 roku.

Jak wygląda 100zł

Oczywiście banknot 100zł posiada wyraźne oznaczenie dotyczące wartości, również słownie. Banknot posiada wiele zabezpieczeń, dzięki, którym możemy zweryfikować czy jest autentyczny i czy nie jest fałszywy

Na odwrocie 100zł czyli z tyłu charakterystycznym elementem jest Orzeł Biały na tarczy herbowej z nagrobka króla Władysława II Jagiełły. Pod herbem jest element symbolizujący zwycięstwo bitwy pod Gruntaldem, która miała miejsce 1410 roku.

100zł tył

Pełne informacje dotyczące banknotu, jego charakterystycznych elementów, oraz cech, które pozwolą rozpoznać czy banknot na przykład nie jest fałszywy znajdziemy na stronie nbp.pl.

Pamiętajmy, że co jakiś czas do obiegu trafiają i mogą trafiać nowe banknoty, zmodernizowane. Poszczególne elementy nowych banknotów mogą się różnić od starszych.