Jak zamówić taksówkęW dobie Internetu zamawianie taksówki z każdego miejsca nie stanowi problemu. Jeśli pilnie potrzebujemy zamówić taryfę po prostu wpiszemy w wyszukiwarkę Google frazę „taxi miasto_w_którym_jesteśmy” lub np. „taksówka miasto_w_którym_jesteśmy”. W wynikach wyszukiwarki pojawią nam się strony internetowe różnych korporacji taksówkarskich. Wybieramy jedną z nich i dzwonimy na telefon podany na stronie. Telefon zazwyczaj odbierają konsultanci firmy taksówkarskiej, którzy przyjmują nasze zgłoszenia dotyczące zamówienia do nas taksówki. Składając zamówienie na taksówkę, powinniśmy powiedzieć gdzie się dokładnie znajdujemy, czyli pełny adres – miasto, ulica oraz numer lokalu. Ewentualnie możemy wskazać w danym mieście znany punkt, korporacje oraz taksówkarze zazwyczaj są bardzo zorientowani w charakterystycznych punktach miasta. Na nasze życzenie konsultanci powinni podać wszelkie informacje dotyczące ceny przejazdu, czasu oczekiwania na taksówkę, możemy też zapytać o dostępność samochodów np. kombi gdybyśmy musieli przewieść wózek dziecięcy. Warto o tym wspomnieć, gdy mamy dodatkowy bagaż, lub niestandardowe przedmioty.

Pamiętajmy że w mniejszych miastach lub wsiach korporacje mogą nie mieć swoich oddziałów i dojeżdżają z sąsiadujących okolic.

Warto wcześniej zadbać o numer telefonu na taxi, zapisać lub wziąć od taksówkarza wizytówkę, tak byśmy mogli bez problemu zadzwonić po transport, gdy nie mielibyśmy np. dostępu do Internetu. Pamiętajmy, aby zaopatrzyć się w kontakt do korporacji znajdującej się możliwie najbliżej naszego planowanego miejsca pobytu, z którego będziemy potrzebować podwiezienia do celu. Weźmy też pod uwagę fakt, że szczególnie w weekend w nocy wiele taksówek może być pozajmowanych i oczekiwanie  na nasz kurs może trwać niestandardowo długo. Dlatego najbezpieczniej jest mieć kilka telefonów,  do różnych taksówek.

Źródło informacji – Taxi Rondo Katowice