Któż z nas nie lubi słodkości? Na szczęście nie są one zarezerwowane wyłącznie dla dzieci – dorośli również mogą się nimi zajadać. Obecnie słodycze nie ograniczają się do zwyczajnych cukierków, żelek czy kawałków czekolady. Im bardziej fantazyjna forma, tym lepiej. Jednym z wielu rodzajów słodyczy, które potrafią zadziwić, są łamiszczęki. Czym są te łakocie i gdzie możesz je kupić? Odpowiadamy.

Czym są łamiszczęki?

Z pewnością kojarzysz bajkę “Ed, Edd i Eddy”. Chłopcy zajadali się w niej niewielkimi, słodkimi kulkami, za sprawą których usiłowali zarobić pieniądze, robiąc różne psikusy. Tymi smakołykami są właśnie łamiszczęki, inaczej znane jako szczękołamacze. To bardzo twarde cukierki, które zbudowane są z kilku warstw stopionego cukru. Nie próbuj ich rozgryzać – łamiszczęki przeznaczone są jedynie do ssania. Wyjątkowość tych przysmaków polega na tym, że każda z warstw jest zupełnie inna. W jaki sposób się do nich dostać? To proste – warstwy bardzo szybko się rozpuszczają.

Szeroka gama smaków, jakie odnajdziesz w dobrych sklepach lub hurtowniach, zaskoczy Cię swoimi pysznymi odsłonami. Niektóre łamiszczęki mają w środku specjalną niespodziankę – możesz znaleźć w nich gumę do żucia.

Łamiszczęki są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Zajadają się nimi zarówno dzieci, jak i dorośli. To klasyczny smak dzieciństwa, dlatego koniecznie musisz ich spróbować!

Gdzie znajdziesz najlepsze łamiszczęki?

Łamiszczęki nie są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych – bardzo trudno spotkać je w marketach. Czy wiesz, że nie musisz nawet wychodzić z domu, by spróbować tych pysznych łakoci? Wystarczy znaleźć sklep online, który oferuje znacznie większy asortyment niż przeciętny market. Zakupy internetowe to wygodne rozwiązanie – możesz zrobić je niezależnie od pory dnia, ponieważ nie obowiązują Cię godziny otwarcia sklepu.

Jedną z zaufanych hurtowni słodyczy, które proponują łamiszczęki w wielu smakowych odsłonach, są E-slodycze – opinie wielu zadowolonych klientów to z pewnością coś, co powinno skłonić Cię do zakupów w tym miejscu.