Posiadasz w domu pomieszczenie z oknem i chcesz urządzić w nim łazienkę? Zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej zagospodarować tego rodzaju przestrzeń? Dowiedz się, jak stworzyć atrakcyjny wystrój i zapewnić komfort w łazience z oknem.

Łazienka – miejsce, w którym możesz odpocząć

Łazienka to jedna z najbardziej prywatnych przestrzeni w całym mieszkaniu. Można urządzić ją w dowolnym stylu. W zależności od tego, jaką ilością miejsca się dysponuje, można postawić na wystrój luksusowy lub minimalistyczny. W każdej łazience powinny znajdować się takie elementy, jak:

Ze względu na to, że większość osób w łazience wykonuje swoją wieczorną i poranną rutynę pielęgnacyjną, powinno znaleźć się w niej sporo światła. Do niedawna naturalne promienie słoneczne zastępowano ekskluzywnymi lampami. Dziś jednak wiele osób decyduje się na umieszczanie w tych pomieszczeniach okien. Dzięki temu można zrelaksować się w wannie z pięknym widokiem na niebo. Łazienka to przede wszystkim miejsce, w którym można odpocząć po całym dniu pracy lub przygotować się na wszystkie obowiązki dnia codziennego.

Łazienka z oknem – dlaczego warto się zdecydować?

Przeznaczenie pomieszczenia z oknem na łazienkę może zapewnić domownikom bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim wnętrze takie prezentuje się bardzo atrakcyjnie i oryginalnie. Dzienne, światło oświetla wszystkie meble i dodaje im jeszcze więcej uroku. Dodatkowo umożliwia ono lepszą widoczność w trakcie wykonywania pielęgnacji ciała czy twarzy. Dostęp do lepszej widoczności pozwala także na łatwiejsze i efektywniejsze utrzymywanie porządku w łazience. Dodatkowo okno w pomieszczeniu, gdzie bardzo często unosi się para spowodowana gorącymi kąpielami, pozwala na odpowiednią wentylację powietrza.

O czym pamiętać urządzając łazienkę z oknem?

Wiele osób nie decyduje się na łazienkę z oknem ze względu na brak prywatności. Odpowiednie przygotowanie wnętrza może jednak uchronić przed niekomfortowym sytuacjami.

Pamiętaj o zasłonach

W sytuacjach, gdy z okna widać innych sąsiadów, bądź gdy pomieszczenie znajduje się od strony ulicy, przy oknie dobrze jest umieścić zasłony, rolety bądź żaluzje. Umożliwią one zakrycie tego, co dzieje się w środku pomieszczenia. Dodatkowo takie rozwiązanie zapewnia bardzo estetyczny wystrój łazienki. Kolor i styl zasłonek można dopasować do panującej we wnętrzu aranżacji, dzięki czemu miejsce zyskuje jeszcze więcej uroku.

Co w pobliżu okna?

Istotną kwestią w przypadku posiadania łazienki z oknem jest to, co się znajdzie w jego pobliżu. Po pierwsze dobrze, jeśli światło dzienne umożliwia odpowiednią widoczność podczas przeglądania się w lustrze. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe przygotowanie makijażu i dokładne oczyszczenie twarzy czy rąk. Należy jednak pamiętać, aby okno nie było bezpośrednio naprzeciwko toalety, ponieważ może to odbierać niezbędną w łazience prywatność.

Dobrze rozplanuj przestrzeń

Okno w łazience sprawdza się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. W każdym z tych przypadków dostęp do większej ilości światła dziennego optycznie powiększa całą przestrzeń. Należy jednak pamiętać o jej odpowiednim rozplanowaniu. Światło, które odbija się w lustrze, sprawia, że cała łazienka jest jeszcze bardziej przejrzysta. Dobrze jest również wybierać meble, które powodują, że funkcjonowanie w takiej przestrzeni jest proste i wygodne. Szafki wiszące, jak i te, które posiadają możliwość segregacji akcesoriów, można znaleźć w Centrum Meblowe Dobrodzień.