Jeszcze do niedawna brzytwa do golenia stanowiła atrybut każdego prawdziwego gentlemana. Choć wciąż mężczyźni chętnie na nią stawiają, maszynka na żyletki w krótkim czasie zrewolucjonizowała codzienną rutynę pielęgnacyjną brodaczy. Kiedy zatem warto po nią sięgnąć i jak jej używać? Sprawdzamy!

Maszynka na żyletki – co to jest?

Na każdym kroku spotykamy się z obawami ze strony mężczyzn dotyczącymi użytkowania maszynki na żyletki. Mamy świadomość, iż akcesoria do golenia tego typu wymagają wprawy i odpowiedniego podejścia. Wcale nie tak łatwo jest golić zarost maszynką na żyletki, co więcej – nieumiejętne korzystanie z niej może prowadzić do powstawania podrażnień czy skaleczeń. Profesjonalna maszynka na żyletki to jednak świetna alternatywa dla tradycyjnego rozwiązania, jakim jest elektryczna golarka czy brzytwa. Maszynka na żyletki zwykle składa się z metalowej bądź drewnianej rączki i pojemnika na wymienne ostrze. Niemniej nie obawiajcie się na zapas… Wystarczy zapoznać się z techniką golenia i zrobić pierwszy krok. Dlaczego zatem warto w nią zainwestować?

Ekologiczne rozwiązanie? Jesteśmy na tak!

Problemem, z jakim mierzą się użytkownicy klasycznej maszynki do golenia, jest konieczność częstej wymiany narzędzia. Wykonane z plastiku maszynki dla mężczyzn są nieetyczne ze względów środowiskowych. Co mamy na myśli? Nadmiar tworzyw sztucznych nikomu ani niczemu nie służy. Maszynka na żyletki to zatem idealna propozycja dla wszystkich mężczyzn żyjących zgodnie z nurtem eko. Wystarczy wymieniać wykorzystywaną żyletkę raz na jakiś czas i cieszyć się nowym nabytkiem. Maszynka na żyletki posłuży wam przez wiele lat – oczywiście, o ile prawidłowo o nią zadbacie. Dodatkowo aspekt finansowy może mieć tutaj niebagatelne znaczenie! Decydując się na wybór tego właśnie rozwiązania, nie będziecie musieli martwić się o nadprogramowe koszty.

Maszynka na żyletki – dobra i skuteczna

Maszynka na żyletki jest dobra nie tylko dla naszego portfela czy środowiska, a także dla cery! Delikatna skóra twarzy jest każdego dnia narażona na działanie czynników zewnętrznych. Panowie mają jednak tendencję do zapominania o konieczności wprowadzania nowych nawyków pielęgnacyjnych… Czym to zazwyczaj skutkuje? Cera z czasem staje się sucha i wrażliwa, a codzienne golenie nieodpowiednim sprzętem dodatkowo nasila nieprzyjemne skutki. Maszynka na żyletki nie posiada na całe szczęście paseczków o działaniu nawilżającym, które wbrew pozorom nie są dobre dla skóry. Wręcz przeciwnie – mogą wydzielać szkodliwe substancje, które nie służą jej kondycji! Korzystając z maszynki na żyletki, problem ten zniknie całkowicie. Wówczas należy zaopatrzyć się wyłącznie w wysokiej jakości kosmetyki do golenia dla mężczyzn bazujące na naturalnych składnikach.

Dodatkowo rozwiązanie to jest w 100% uniwersalne! Mogą z niego korzystać i mężczyźni, i kobiety do różnych partii ciała. Odpowiednio dobrana maszynka na żyletki pozwoli wam pozbyć się uciążliwych włosków, eliminując jednocześnie ryzyko występowania nieprzyjemnych zmian skórnych.

Maszynka na żyletki – jak używać?

Aby wszystko poszło zgodnie z planem, należy rozpakować maszynkę i włożyć nową żyletkę. Jak to zrobić prawidłowo? Należy powoli wkręcać uchwyt aż do momentu całkowitego otwarcia głowicy. Wówczas wystarczy włożyć żyletkę i ponownie wkręcić uchwyt – tym razem w kierunku przeciwnym. Tak przygotowaną maszynkę możecie śmiało wykorzystać do pierwszego golenia! Uważajcie oczywiście na opuszki, by przypadkiem się nie zaciąć i rozgrzejcie okolicę twarzy. Maszynka na żyletki nie powinna być używana na sucho! Warto bowiem wykorzystać ulubioną piankę czy krem do golenia. Tym sposobem zmiękczycie włoski i będziecie mogli przystąpić do ostatniego etapu. Delikatnym ruchem ręki zgólcie zarost na wybranej powierzchni. Nie dociskajcie ani zbyt mocno, ani zbyt lekko!

Golenie twarzy „z włosem” za pomocą maszynki na żyletki to świetny sposób na uzyskanie nietuzinkowego efektu. Narzędzie to jest skierowane ku wszystkim mężczyznom, którzy mają dość klasycznych rozwiązań, tym samym szukają czegoś zupełnie nowego. Możecie być pewni, że maszynka na żyletki was nie zawiedzie!