Stylizacja męskiej fryzury wymaga zastosowania specjalnych kosmetyków dostosowanych do długości czy struktury włosa. I choć nie wszystkie włosy potrzebują precyzyjnej stylizacji, warto zapoznać się z kilkoma prostymi trikami stylizacyjnymi… Jak układać męskie włosy? Jakich kosmetyków używać? Czym się kierować przy zakupie? Wyjaśniamy!

Kosmetyki do stylizacji włosów

Wybierając konkretny kosmetyk do stylizacji włosów, zastanów się, na jakim efekcie tak naprawdę ci zależy. Gumy do włosów, matowe pomady do włosów, żele, glinki… Kosmetyk kosmetykowi nierówny! Niezależnie od rodzaju profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów posiadają określony chwyt oraz intensywność utrwalania. Dlaczego o tym mówimy? To właśnie od nich zależy ostateczny rezultat! Pomada do włosów o mocnym chwycie to wariant dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy cenią sobie długotrwały efekt. Jeśli jesteś świeżakiem w zakresie stylizacji włosów, zalecamy wybór kosmetyku o słabszym chwycie.

Kosmetyki do modelowania włosów to odpowiedź na twoje potrzeby. Gdzie je kupić? Internetowy sklep uZbira – https://uzbira.pl/kategoria/wlosy – ma w swojej ofercie najwyższej jakości kosmetyki i akcesoria do stylizacji włosów. Renomowane marki, konkurencyjne ceny… Czy możemy chcieć więcej?

Włosy krótkie

Tylko nieliczne grono mężczyzn może cieszyć się rewelacyjną fryzurą tuż po obudzeniu. Większość panów każdego dnia zmaga się z problemem ułożenia swojej bujnej czupryny. Krótkie włosy wymagają bowiem odpowiedniego podejścia i zastosowania konkretnych produktów. Wygładzenie ich i nadanie odpowiedniego kierunku do łatwych nie należy. Czego użyć do stylizacji krótkich włosów? Żel do włosów sprawdzi się doskonale, o ile masz gęste, trudne do ujarzmienia włosy. W przypadku rzadkich, cienkich włosów uzyskamy nienaturalny efekt.

Długie włosy

Dłuższe włosy wymagają użycia innych kosmetyków. Żel obciąży je i sprawi, iż będą wyglądać na przetłuszczone. Jeśli możesz pochwalić się bujną fryzurą, zaopatrz się w profesjonalną pomadę do włosów. Sprawdzonym rozwiązaniem są też specjalne pasty, które nadadzą fryzurze estetycznego looku. Tym sposobem ujarzmisz pojedyncze kosmyki bez nadmiernego ich usztywnienia. Pasty i pomady do włosów utrwalą włosy, tym samym ich nie obciążając. Wysokiej jakości kosmetyki pozwolą ci cieszyć się klasycznym zaczesem przez długie godziny, a co za tym idzie, raz na zawsze zażegnasz problem stylizacji włosów.

Akcesoria do stylizacji włosów

Stylizacja i pielęgnacja to nie tylko profesjonalne kosmetyki do włosów. To także wybór odpowiednich akcesoriów, które ułatwią ci ujarzmienie niesfornych włosków. Króciutkie włosy nie są aż tak wymagające! Szczotki do układania czy suszarka mogą okazać się zbędne. W przypadku nieco dłuższych fryzur z pewnością się przydadzą… Suszarka ze specjalnymi nakładkami pomoże w osiągnięciu zamierzonego efektu.

Jak układać męską fryzurę?

Szeroki wybór produktów do pielęgnacji i stylizacji włosów sprawia, iż nie tak trudno się pogubić. Efektywne modelowanie włosów wymaga znajomości podstawowych trików i zastosowania odpowiednich produktów. W zależności od struktury i długości twoich włosów nałóż odrobinę produktu i delikatnym ruchem zaaplikuj go, tworząc przy tym nienaganny look. Wystarczy kilka prób i zobaczysz, z jaką łatwością można uzyskać nietuzinkowy efekt. Stylizacja włosów to spore wyzwanie zwłaszcza dla użytkowników, którzy wcześniej nie stosowali produktów tego rodzaju. Bez względu na to, jakie masz włosy – nie przesadzaj z ilością nakładanego produktu. Kosmetyku powinno być stosunkowo mało, a jednocześnie wystarczająco dużo, aby efekt utrzymał się przez cały dzień.