Planując wyjazd na kemping, zazwyczaj bierzemy ze sobą namiot turystyczny. Wszelkiego typu imprezom posłuży jednak znacznie większa wersja namiotu, stanowiąca nieodzowne zadaszenie. Jednak nie sztuką jest wynająć czy kupić namiot – sztuką jest wynająć/kupić namiot, który spełniał będzie wszystkie niezbędne funkcje i przede wszystkim przetrwa wszelką jego eksploatację.

Wynajem namiotów – kiedy skorzystać?

Rajdy sportowe, festyny, targi wystawowe, a także wesele na świeżym powietrzu czy barbecue z prawdziwego zdarzenia po prostu nie mogą się odbyć bez stosownego namiotu. Z pozoru niekoniecznie potrzebna płachta materiału bywa najczęściej niezauważona, jednak jej brak potrafi mocno pokrzyżować plany i zmniejszyć komfort przebywania w określonym miejscu. Nie warto wobec tego ryzykować i wynajem namiotu proponujemy rozpocząć od solidnego researchu.

A czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, jest co niemiara. W końcu taki namiot musi przetrwać ulewę, ale i osłonić przed promieniami słonecznymi. W końcu powinien być na tyle sztywny, by nie ulecieć na wietrze, ale i na tyle lekki by jego rozłożenie nie wymagało wynajęcia firmy budowlanej. I w końcu musi mieć nienaganną prezencję, która będzie zachęcać, a nie zniechęcać do przebywania w nim. Warto wobec tego opierać się na sprawdzonych markach, takich jak choćby Vitabri.

Namiot skrojony na miarę potrzeb

Przed wynajęciem namiotu przydatnym ruchem jest zapoznanie się z możliwościami powierzchniowymi placu, na którym namiot zostanie umieszczony i na tej podstawie kolejno wybranie wielkości. Najczęściej oznaczona jest kodem (np. modele V2, V3, V5) lub konkretną rozpoznawalną nazwą (przykładowo AirDOME). Sugeruje także różnice w kwestii ścianek (pełne, typu tryptyk czy innych), konstrukcji dachu (panoramiczny, zacieniający) czy rodzaju drzwi (zasłonka, w stylu romańskim lub z falbanką/markizą).

Bo czy nie jest wygodą możliwość zwinięcia, czy rozwinięcia danej płachty albo świadomość, że bez względu na sytuację namiot pozostanie na swoim miejscu i zachwycał będzie wizualnie? W końcu sam dach nie zawsze wystarcza i warto mieć możliwość ”skomponowania” namiotu, który stosownie będzie chronił czy wyznaczał miejsce pracy. Ocenić proszę samodzielnie a kolejno koniecznie zwrócić uwagę na dodatkowe walory estetyczne doskonałych namiotów ekspresowych czekających na wynajęcie.

Detale, które mają znaczenie

Nie ma co kryć – jeśli mówimy o targach wystawowych, to każdy drobiazg jest dobry w celu zareklamowania produktu lub usługi; w przypadku przyjęcia weselnego liczy się ogólne dopasowanie dekoracji stylem; nawet namiot pogrzebowy powinien prezentować się stosownie do okazji. W związku z powyższym namiot warto wykorzystać do podkreślenia swojej obecności w danym miejscu w sposób gustowny, ale i będący znakiem charakterystycznym danego stoiska.

Projektanci doskonale wiedzą, że nie należy bać się kolorów i korzystać z możliwości zamówienia namiotu, który wpisywał się będzie w daną okazję. Przydatną opcją jest także szansa wykonania baneru reklamowego, który zastąpi ściankę w standardowych kolorach. Proszę tylko pomyśleć jak doskonale prezentować się będzie namiot niczym zamek podczas urodzin córki, czy namiot z nadrukowanymi owocami podczas targów gastronomicznych.

Nawiasem mówiąc, wynajem namiotu równa się także możliwości dołączenia do zamówienia dodatkowych gadżetów, takich jak leżaki, parasol, tablica czy chorągwie lub dodających uroku lampek ogrodowych, półek, oświetlenia – zawsze warto o to spytać.

Kwestia trwałości i bezpieczeństwa

Równia istotna co walory estetyczne namiotu na wynajem jest wytrzymałość produktu. Czołowy producent namiotów ekspresowych na rynku ma w swoich szeregach ekspertów, którzy z najwyższą starannością wybierają rodzaj i wszelkie parametry elementów, z których produkowany jest namiot. Począwszy od aluminiowej anodyzowanej konstrukcji, poprzez kształt nogi o nieodzownie dostosowanej grubością, a skończywszy na wodoodpornym materiale (akryl czy poliester), który zapewnia tym samym trwałość umieszczonego nadruku.

Namioty, którym niestraszne są różne warunki pogodowe, docenić należy też za łatwość składania. Intuicyjna technologia, wykorzystująca najciekawsze rozwiązania, skraca czas montażu do minimum i jednocześnie zapewnia gwarancję, że nic złego z poprawnie rozłożoną konstrukcją się nie stanie. I cóż – przy tak genialnych produktach nawet gwarancja od producenta czy serwis posprzedażowy okazują się niepotrzebna.