Szczerze mówiąc ten tekst będzie dotyczył nie tylko plecaków, ale ogólnie wodoodpornych akcesoriów. Co można znaleźć na rynku? Co Ci się przyda? Kiedy plecak wodoszczelny i inne tego typu gadżety są niezbędne? A może to tylko zbędny wydatek? Mam nadzieję, że poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jeżeli plecak wodoszczelny…to który?

No właśnie, to pierwsze i podstawowe pytanie: na produkt której marki się zdecyować? Rozmaite sklepy internetowe obfitują w bardzo bogate oferty produktowe. Aż nie wiadomo na co się zdecydować! Jeżeli o mnie chodzi, to z czystym sumieniem mogę polecić plecaki wodoszczelne zagranicznej firmy Over Board. Dlaczego? Jest kilka powodów:

 • ten producent klasyfikuje swoje wyroby wg stopnia wodoszczelności. Co to oznacza? Niektóre z toreb (bądź tylko ich zewnętrzne kieszenie) odporne są jedynie na niewielkie zachlapania, a inne są w stanie wytrzymać pełne zanurzenie do głębokości 6m! Daje to jasny i czytelny obraz możliwości danego produktu, co ułatwia nam – konsumentom – dokonanie wyboru
 • stosunkowo niewygórowana cena jak na produkt tak wysokiej jakości
 • możliwość unoszenia się plecaka wodoszczelnego na powierzchni wody (nie tonie wraz z zawartością), co znacznie ułatwia poszukiwania w razie niekontrolowanego upadku do wody
 • mnogość praktycznych kieszonek
 • wyściełane szelki, które są wygodne w użytkowaniu (nie obcierają nawet podczas noszenia ciężkiego bagażu)
 • odblaski
 • niektóre modele posiadają tzw. d-ringi, do których można przymocować dodatkowe akcesoria

Co poza plecakiem wodoszczelnym?

Over Board posiada w swoim asortymencie mnóstwo innych akcesoriów służących ochronie przed wilgocią, pyłem i kurzem. Co może Cię zainteresować?

 • torby wodoszczelne (małe, o pojemności zaledwie 2l typu “nerka” oraz te bardzo duże, o pojemności ponad 100l)
 • etui na telefon (idealnie przezroczysta powłoka w niczym nie ogranicza funkcji telefonu)
 • mapniki (świetnie sprawdzające się podczas pobytu na kajaku bądź na innej jednostce pływającej)
 • torby na lustrzankę
 • worki żeglarskie

Jeżeli chodzi o to ostatnie akcesorium, to nasuwa mi się jeszcze jeden producent godny uwagi.

Akcesoria wodoszczelne linii GoPack marki Aquarius

Aquarius to bardzo dobra, polska firma, działająca nieprzerwanie od niemal 40 lat. Pewnie nieraz było Ci dane już korzystać ze sprzętu z logiem Aquariusa, gdyż to właśnie ten producent zaopatruje niemal wszystkie wypożyczalnie sprzętu wodnego w naszym kraju. GoPack to jego marka własna. Jeżeli szukasz taniego i skutecznego rozwiązania, to zaopatrz się etui wodoodporne bądź worek żeglarski, który z powodzeniem może zastąpić Ci plecak wodoszczelny. Dzięki praktycznemu paskowi możesz zarzucić taki worek na ramię i ruszać w poszukiwaniu przygody ze spokojną głową. Aquarius posiada wiele opcji kolorystycznych oraz pojemnościowych, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Kiedy plecak wodoszczelny może Ci się przydać?

Moim skromnym zdaniem plecak wodoszczelny to niesamowicie wszechstronna i uniwersalna rzecz. Możesz go nosić nie tylko podczas spływów kajakowych, połowu ryb bądź innej aktywności nad wodą, ale także w czasie wycieczki rowerowej bądź pieszej, górskiej wędrówki. Plecaki wodoszczelne ochronią wszystkie Twoje drogocenne przedmioty przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (grad, śnieg, deszcz) oraz pyłem i kurzem. Kupując dobry plecak wodoszczelny robisz inwestycję na lata.

Plecaki wodoszczelne – gdzie największy wybór?

Polecam zajrzeć na stronę gosup.pl, która zajmuje się stricte tematyką sportów wodnych. Robiąc zakupy w tym sklepie internetowym zawsze będziesz mieć pewność, że dokonałeś najlepszego możliwego wyboru. Znajdziesz tam również plecaki wodoszczelne wspomnianej wyżej firmy OverBoard oraz artykuły z logiem Aquariusa. Co poza tym? Odzież, buty, deski SUP, akcesoria transportowe…Wybór jest naprawdę przeogromny. Szybka dostawa, czytelny układ stron, wyczerpujące opisy produktów…Czego chcieć więcej? Zakupy drogą online, bez wychodzenia z domu, to niesamowicie wygodne rozwiązanie.

Strona z innej branży opiekanagrobkowa.pl