Wózek dla bliźniaków to szeroki termin, który mieści w sobie wszystkie wózki z możliwością przewożenia dwójki maluchów. Wózek bliźniaczy może oczywiście służyć jako pojazd dla dzieci urodzonym w tym samym czasie. Jednak wiele modeli można sprawdzi się również dla dzieci w różnym wieku, na przykład urodzonych rok po roku. Producenci wózków prześcigają się w udogodnieniach, które najlepiej trafią w potrzeby rodziców i małych pasażerów. Oto kilka ważnych zasad, którymi warto kierować się przy zakupie wózka dla dwójki dzieci.

Jaki wózek dla bliźniaków będzie najwygodniejszy na spacerach?

Pierwszym pytaniem, które warto sobie zadać, będzie trasa i rodzaj spacerów, na które chcemy zabierać dzieci. Jest to ważne, gdyż pomoże zdecydować się na wózek z siedziskami obok siebie, lub znajdującymi się w jednej linii. Wózki, w których gondole lub siedziska zamontowane są obok siebie, charakteryzują się dużą szerokością. Nie zawsze pozwoli nam ona zmieścić się w standardowych drzwiach. Tego typu pojazdy sprawdzą się na spacerach w terenie, czy nawet po parkowych alejkach, lecz trudno poruszać się nimi w pomieszczeniach. Jeżeli planujemy zabierać dzieci na zakupy, warto zdecydować się na wózek bliźniaczy z siedziskami w jednej linii, którym łatwiej manewrować tam, gdzie przejścia są wąskie.

Co po gondoli, czyli jak wybrać idealną spacerówkę?

Wózek spacerowy dla bliźniaków nie musi być kolejnym dużym wydatkiem. Wielu producentów oferuje stelaże, na których można zamontować zarówno gondolę, jak i siedziska dla starszych dzieci. Nowoczesne wózki 4w1 to świetna propozycja dla rodzin ceniących sobie wygodne rozwiązania w rozsądnej cenie. W jeszcze bardziej rozbudowanej wersji można kupić zestaw z nosidełkami dla dzieci. Jednak na początku trzeba zdecydować się na równoległe lub liniowe ułożenie siedzisk dla dzieci. Kolejne ważne elementy to udogodnienia wspólne wszystkim spacerówkom dziecięcym. Rodzice zwracają uwagę na rączki z regulowaną wysokością, pojemne kosze na zakupy oraz głębokie budki, chroniące dzieci przed słońcem. Ważny jest również rodzaj kółek. Pompowane sprawdzą się najlepiej w trudniejszym terenie, a plastikowe poradzą sobie w mieście i sprawią, że wózek będzie nieco lżejszy.

Zadając sobie pytanie, jaki wózek dla bliźniaków wybrać, postarajmy wyobrazić sobie jak najwięcej codziennych sytuacji na spacerach. Trudno przewidzieć wszystko, jednak większość problemów producenci wózków zdają się rozwiązywać w swoich projektach. Priorytetem każdego rodzica są miłe spacery, a odpowiednio dobrany wózek z pewnością to umożliwi.