Pontony do basenu to świetna zabawka dla dzieci, która przydaje się przede wszystkim w okresie letnim. Wielu rodziców zastanawia się jednak, na który produkt się zdecydować. Okazuje się, że jest kilka cech, na które warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę.

Pontony do basenu – czym kierować się przy ich zakupie?

Pontony do basenu wykonywane są z różnych materiałów. Od tego zależy w dużej mierze ich wytrzymałość i żywotność. Nie należy stawiać na produkty niskiej jakości, bo te szybko mogą ulec uszkodzeniu. Warto też zwrócić uwagę na wielkość pontonu. Maluch musi mieć możliwość swobodnego siedzenia w środku. Ma to duży wpływ na jego wygodę i bezpieczeństwo samej zabawy.

Kolejnym istotnym parametrem jest waga, którą ponton do basenu jest w stanie utrzymać. Stosowna informacja powinna znajdować się na jego opakowaniu. Z punktu widzenia rodziców bardzo ważny jest również sposób nadmuchiwania zabawki. Kwestia wyglądu jest drugorzędna, ale oczywiście nie dla dzieci. Maluchy lubią różnokolorowe, ładne zabawki.

Jak znaleźć najlepszy ponton do basenu dla swojego dziecka?

Nie da się ukryć, że wiele zależy w tym przypadku od wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Trzeba skupić się na tym, co maluchowi sprawi radość i zapewni doskonałą zabawę.

Dla najmniejszych dzieci przeznaczone są specjalne pontony do basenu, na których mogą one leżeć. Mowa tutaj o tzw. pontonach niemowlęcych. Jednak już dla dzieci nieco starszych przeznaczone są większe pontony – kolorowe, często inspirowane popularnymi bajkami. Wybór na rynku w tym zakresie jest tak szeroki, że bez problemu można znaleźć model dopasowany do gustu danego dziecka.

Pontony do basenu to zabawki niepozorne, ale mające całkiem sporo zalet. Przede wszystkim pozwalają one dziecku zapoznać się z wodą. Sprawdzają się doskonale wtedy, gdy maluch nie potrafi jeszcze samodzielnie pływać. Ponton można ze sobą bez problemu zabrać np. na wakacyjny wyjazd, bo po wypuszczeniu powietrza zajmuje naprawdę niewiele miejsca.