Smakosze piwa! Czy wiedzieliście, że… szkło do piwa to nie tylko klasyczne kufle i pokale? Rodzajów szkła do piwa jest o wiele więcej… i właśnie na tym chcielibyśmy skupić się w dzisiejszym artykule! Jakie wyróżniamy rodzaje szkła do piwa i czym różnią się poszczególne modele? Sprawdzamy!

Szkło do piwa – dlaczego ma znaczenie?

Prawdziwi piwosze doskonale zdają sobie sprawę, jak ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego szkła! Wybrane szkło ma duży wpływ na właściwości trunku – podbija jego smak i podkreśla charakterystyczną dla danego rodzaju piwa barwę. Najprościej mówiąc, szkło daje komfort degustowania trunku i możliwość cieszenia się doskonałym smakiem czy aromatem. Koneserzy piwa nie tylko je piją, oni pragną doświadczać wszystkiego, co w nim najlepsze! Nie przedłużając… Przedstawiamy wam 7 najpopularniejszych rodzajów szkła do piwa. Oto one!

Kufel

Co przychodzi wam na myśl jako pierwsze? Jesteśmy niemal pewni, iż klasyczne kufle do piwa! Są solidne, trwałe, a przede wszystkim niezwykle wygodne! Istnieje jednak mylne przekonanie, iż tym określeniem nazywamy każdy inny rodzaj szkła do piwa… Nie jest to oczywiście prawdą. Główną cechą charakterystyczną kufla jest wygodny uchwyt. Wykonany z grubego szkła zwykle przybiera różne kształty i rozmiary. Do jakiego piwa będzie najlepszy? Przede wszystkim do pilznerów i jasnych lagerów!

Kufle z nadrukiem do piwa to nie tylko doskonały pomysł na prezent, lecz także ciekawa propozycja gadżetu reklamowego. Jeżeli szukasz inspiracji na upominki biznesowe, zajrzyj koniecznie tutaj – https://ceramika-reklamowa.com.pl/k/kufle/. Z czegoś zwykłego możesz stworzyć coś niezwykłego!

Szklanka do piwa

Niezaprzeczalnie jest to klasyka gatunku! Szklanki do piwa znajdziesz w każdym pubie czy restauracji, a nawet i w domu. Wysoka szklanka, lekko rozszerzająca się ku górze podkreśli charakter piwa, wydobywając z niego aromat chmielu.

Pokal

Z pewnością kojarzycie wykonaną z cienkiego szkła szklankę na nóżce, nieprawdaż? To właśnie pokal – smukły, delikatny, a przede wszystkim idealny do lagerów, pilznerów i koźlaków! Nie moglibyśmy o nim przecież zapomnieć… Dzięki swojemu opływowemu kształtowi uwydatnia delikatną barwę piwa, nadając mu przy tym niesamowitego charakteru.

Weizen

Czy mamy tutaj wielbicieli piwa pszenicznego? Świetnie się zatem składa! Weizen to coś specjalnie dla was! Szkło do piwa tego rodzaju jest często mylone ze zwykłą szklanką. Niemniej jednak weizen został zaprojektowany tak, by podtrzymać pianę. Czym się charakteryzuje? Zwężonym u dołu i rozszerzonym ku górze kształtem.

Snifter

Degustacja nie jedno ma imię! I właśnie do tego przeznaczony jest snifter, zwany potocznie pękatym kielichem! Czy jest coś lepszego od delektowania się aromatem piwa? Chyba nie, zwłaszcza dla prawdziwych smakoszy dobrego piwa! Snifter wyglądem może nieco przypominać szklankę do brandy. Jest jednak większy, a szeroka czacha umożliwia wprowadzenie piwa w wir poprzez koliste ruchy. Tym sposobem ulatniają się związki lotne, a my możemy w pełni cieszyć się aromatem piwa!

Tulip

Czy wam również nazwa ta kojarzy się z uwielbianymi przez kobiety tulipanami? Co więcej, tulipy kształtem także je przypominają! Szkło tego rodzaju wyróżnia się dość specyficznym załamaniem u góry oraz pękatą czaszą w dolnej części. Tak zaprojektowane szkło do piwa pozwala utrzymać pianę i wydobyć z piwa to, co najlepsze!

French Jelly Glass

Dość charakterystyczna, a zarazem często wybierana pozycja! To właśnie French Jelly Glass charakteryzująca się tłoczonymi od dołu do góry liniami. Wykonana z grubego szkła umożliwia utrzymanie odpowiedniej temperatury piwa, a nam nie pozostaje nic innego, jak delektować się trunkiem!

Każdy prawdziwy smakosz piwa wie doskonale, że wybór odpowiedniego szkła ma duże znaczenie! Umiejętnie dobrane podkreśli smak i aromat piwa, pozwalając przy tym w pełni rozkoszować się danym trunkiem. Szkło do piwa zapewni komfort użytkowania i zrobi doskonałe wrażenie! Czego bowiem chcieć więcej? No właśnie!